Pocta matkám

Späť
z
zlý
dobrý, ale ...

Popis: Prezentácia je venovaná matkám. Rôzne výroky, citáty a príbehy a mamách. Vhodné na rôzne predmety alebo triednicke hodiny. Zdroj: Internet


Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Oľga Oslanecová | (17.06.2009 22:49 - neprečítaný)

Toto nie je vaša práca. Túto prezentáciu som už dávno dostala mailom od priateľky. Prečo neuverejňujete svoje práce?

* Reagovať | Ján Paško | (18.06.2009 05:21 - neprečítaný)

Pani Oľga, veď ja nikde netvrdim, ze táto prezentácia je moja práca.
Jasne som uviedol do popisu, že zdroj: internet. Aj v prezentacii je jasne na konci uvedené meno a www autora. Dodal som to tu len z toho dôvodu, že niekomu sa to môže hodiť. Všetky ostatné prezentácie v knižnici sú moje vlastné alebo žiacke. A ak nie, tak je tam jasne uvedené, že to nie je moje.
Nie je dôvod sa zbytočne rozčuľovať.
Pekný deň prajem.

* Reagovať | Adriana Dereníková | (18.06.2009 06:10 - neprečítaný)

Ja som si všimla, že tu mnoho učiteľov uverejňuje nie "svoje práce". Napríklad, ak niekto uverejní ISCED1 a ISCED2 plány atď. tak tiež to nie je jeho vlastné dielo, len dodá ako dodal aj kolega, že zdroj je internet. Ak to niekomu pomôže je to len fajn. Ja v tom vôbec nevidím milá kolegyna žiaden problém. Mne sa osobne táto prezentácia zíjde pre žiakov na triednicku hodinu.

* Reagovať | Jana Sitárová | (18.06.2009 13:02 - neprečítaný)

Určite Vašu prácu využijem a poskytnem kolegom.
Je výborná.
janka

* Reagovať | Miroslava Virágová | (18.06.2009 16:42 - neprečítaný)

Ja si myslím, že je dobré upozorniť aj na to, čo je dobré na nete, nestíhame určite všetko sledovať, ale myslím si, že stačí dať iba odkaz na stránku.

* Reagovať | Ján Paško | (18.06.2009 17:35 - neprečítaný)

p. Janka - praca nie je moja ale je zaujimava, preto som ju sem vlozil...
p. Mirka - pre mna osobne bolo lepsie se mvlozit tuto prezentaciu ale dakujem za nazor

* Reagovať | Oľga Oslanecová | (18.06.2009 22:56 - neprečítaný)

p. Ján, tak potom asi nerozumiem tomu hodnoteniu na pravej strane - ste tam na 4. mieste v rámci Slovenska. To hodnotenie považujem za úplne zbytočné a istým spôsobom zavádzajúce. Ja som sem - do knižnice - vložila výlučne vlastné práce /myslela som si totiž, že o tom je tento portál/, pri tvorení ktorých som sedela určite oveľa dlhšie ako vy. Dostatť 3 hviezdičky za prezentáciu niekoho iného - mne to pripadá čudné. Potom - načo je to hodnotenie?

* Reagovať | Ján Paško | (19.06.2009 05:36 - neprečítaný)

p. Oľga, s čistým svedomím Vám môžem povedať, že vo svojej knižnci mám len 2 cudzie práce, aj to mám uvedené, že je to z internetu a nemám problém to priznať. Ostatné práce mám ako aj vy, vlastne vypracované alebo vypracované svojimi žiakmi.
Ale máte psrávny dotaz so zavádzaním a nevlastnými prácami, len škoda, že nie na správnu osobu. Skúste si pozrieť práce učiteľa, ktorý figuruje na 1. mieste v rámci Slovenska a potom mi kľudne napíšte, koľko vlastných prác má v rámci napr. Slov. jazyka on. Má neskutočne veľký počet mp3 - a nemôžem povedať, že by ich sám nahrával po večeroch doma s rodinou. Sú stiahnuté z internetu.
Tento portál je o tom, že každý sem môže vložiť to, čo si myslí, že niekomu môže pomôcť. Ak tu niekto vloží nové ČTP z nejakého predmetu podľa ISCED1 alebo 2, ktoré má komplet stiahnuté zo statpedu, nemôžem povedať, že sú jeho prácou, ale ak pomôžu, učiteľ sa len a len poteší. Podobne som si ja osobne stiahol zvukovú mp3 ukážku od nemenovaného učiteľa k téme holokaust. A s veľkou radosťou som mu dál hodnotenie. Pre mňa je nepodstatné odkiaľ to má, ale či to ja využijem alebo nie. Hoci daný učiteľ uviedol, že zdroj je internet.
Hodnotenie - je z toho dôvodu, či je to zaujímavé a využiteľné alebo nie.
Tak čo budeme riešiť ako ďalší problém ? Celkom ma to začalo baviť !

* Reagovať | Adriana Dereníková | (19.06.2009 05:54 - neprečítaný)

Kolegyňa Oľga, o čo Vám ide? O tie body alebo umiestnenie? Nevšimli ste si doteraz akym spôsobom sa to boduje? Stačí ak za deň - dva nič nepridáte a body Vám idu dole.
A zdá sa mi, že ste to trocha s tým osočovaním prehnali. Hlavne čo sa týka toho, kto koľko sedí pri tvorbe prezentácií. Myslím si, že kolega má dosť kvalitné vlastné prezentácie, ktoré nie sú vytvorené za pol hodinu. Takže treba naozaj zvážiť, čo sa sem napíše.
Táto stránka je na pomoc pre učiteľov a nie na to, aby tu niekto z niečoho obviňoval alebo osočoval!!
Takže už by to snáď aj stačilo.
(PS: kolega má pravdu, pozrite si kolegyňa prvého učiteľa v rámci Slovenska a jeho práce v albumoch - nie sú vlastné!)

* Reagovať | Ján Paško | (19.06.2009 06:02 - neprečítaný)

Ďakujem za podporu kolegyňa Adriana.

* Reagovať | Oľga Oslanecová | (19.06.2009 17:00 - neprečítaný)

P. Ján a tentokrát i p. Adriana, vy ste ma vôbec nepochopili. Ja som si myslela, že do tejto virtuálnej knižnice sa vkladajú len vlastné práce. Samozrejme, že i cudzie môžu pomôcť pedagógom v ich práci /aj ČTP, učebné osnovy a pod./. Len stále nechápem to hodnotenie na pravej strane: naj- učiteľ Slovenska, kraja atď. Prepáčte, bola to náhoda, že som si vytipla práve vás /Pocta matkám/, hoci je veľa takých pedagógov, čo sem vkladajú všeličo - napr. mapu Afriky atď. Takže - p. Ján, prepáčte mi, bolo to celkom inak myslené. P. Adriana, toto všetko, o čom tu píšem, s "obviňovaní a osočovaním" - citujem Vás, nemá nič spoločné!!! Na záver - p. Ján prepáčte. Už som si pozrela niektoré vaše vlastné práce, sú dobré. Pozrite si i vy moje /Nj/, možno ich využije kolegyňa vo vašej škole. Želám vám Veľa úspechov.

* Reagovať | Ján Paško | (19.06.2009 18:39 - neprečítaný)

p. Oľga veď ja sa vôbec nehnevám a neurážam.
Čo sa tyka toho hodnotenia na okraji - poviem Vam pravdu, sam mu velmi nerozumiem. Raz je tam počet bodov veľký, inokedy zas malý. Mna to nejako nezaujima.
Aj ja Vam prajem vela uspechov.

* Reagovať | Oľga Oslanecová | (19.06.2009 19:12 - neprečítaný)

p. Ján, ďakujem za porozumenie. Želám Vám veľa tvorivých nápadov, prác, prezentácií.

* Reagovať | Eva Kučerková | (14.09.2009 09:27 - neprečítaný)

Hlavné je,že ste sa dohodli,veď to nerobíte kvôli bodovaniu,nie? Podstatná je kvalita vašich prác!!!

* Reagovať | Martina Lechová | (11.03.2010 16:14 - neprečítaný)

mne sa to veľmi páči. Je mi jedno, čia je to práca. A nemyslela som si, že na zborovni je niekto kvôli bodovaniu.

* Reagovať | Adriana Šimanská | (03.04.2012 08:02 - neprečítaný)

P. Janko, súrne by som potrebovala napáliť túto nádhernú skladbu ale neviem kde by som ju mohla zohnať. Možno by mi pomohlo keby ste mi poslali názov skladby a interpreta. Za ochotu veľmi pekne ďakujem Adrika


*Pridať komentár

Učiteľ: Ján PaškoViac 

Predmet: Etická výchova, Informatická výchova, Informatika, Náboženská výchova, Občianska náuka, Slovenský jazyk a literatúra, Vlastiveda
Ročník: 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ, 6. ročník ZŠ (Prima OG), 7. ročník ZŠ (Sekunda OG), 8. ročník ZŠ (Tercia OG), 9. ročník ZŠ (Kvarta OG)

Autor: Ján Paško
Typ dokumentu: Učebný materiál
Vytvorené dňa: 17.06.2009 22:19
Formát súboru:
Veľkosť: 900 kB

Licencia:

Jazyk: Slovenčina Slovenčina

  Podrobne  

História dokumentu

Od tohto autora

Súvisiace dokumenty

Autor nepridal žiadne súvisiace dokumenty.

Podobné dokumenty

Náboženská výchova Nešpecifikovaný Monika Kasagrandová
Etická výchova, Náboženská výchova, Občianska náuka, Slovenský jazyk a literatúra 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ, 6. ročník ZŠ (Prima OG), 7. ročník ZŠ (Sekunda OG), 8. ročník ZŠ (Tercia OG), 9. ročník ZŠ (Kvarta OG) Valéria Pachová
Slovenský jazyk a literatúra, Triednictvo Nešpecifikovaný Jana Smolková
Etická výchova, Náboženská výchova, Slovenský jazyk a literatúra, Výchova umením 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ Danka Spišáková
Etická výchova, Občianska náuka, Obohatenie, Školský klub detí, Triednictvo 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ, 6. ročník ZŠ (Prima OG) Elena Maninová
Hudobná výchova, Výchova umením 2. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ Gabriela Maruščáková
Hudobná výchova 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ, 6. ročník ZŠ (Prima OG), 7. ročník ZŠ (Sekunda OG), 8. ročník ZŠ (Tercia OG), 9. ročník ZŠ (Kvarta OG) Mária Lehoczká
Etická výchova, Hudobná výchova, Výchova umením 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ, 6. ročník ZŠ (Prima OG), 7. ročník ZŠ (Sekunda OG), 8. ročník ZŠ (Tercia OG), 9. ročník ZŠ (Kvarta OG) Mária Lehoczká
Slovenský jazyk a literatúra 1. ročník ZŠ Slávka Malíková
Chémia 9. ročník ZŠ (Kvarta OG) Eva Kubicová
Školský klub detí, Triednictvo 0. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ Petra Bejšovcová
Školský klub detí, Triednictvo 0. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ Petra Bejšovcová
Hudobná výchova, Výchova umením 2. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ Gabriela Maruščáková
Slovenský jazyk a literatúra 1. ročník ZŠ Anna Ondo-Eštoková