Povedzme reforme vzdelávania áno alebo nie

Blog  |  Miroslav Sopko  |  Školstvo  |  29.12.2016 08:15

(úryvok z článku)

Máme tu teda na stole návrh cieľov. Povedzme im jednoznačne ÁNO, alebo ich zhoďme zo stola neustálym šomraním, že na to nemáme peniaze. Pretože tak to budú politické elity vnímať, ak sa okamžite nenájde kritická masa, ktorá sa za tieto ciele postaví.

Tu si nalejme čistého vína, žiadna okamžitá zmena verejnej mienky pro-education momentálne nehrozí, ak je naša spoločnosť v takej hodnotovej kríze ako v súčasnosti je.

Doplňme do nich v pripomienkovacom procese veci, ktoré mohli autorom uniknúť, napr. diagnostické centrá pre deti, vzhľadom aj na to, že sa tieto zariadenia od januára 2016 ocitli mimo siete škôl. Alebo navrhnúť nové modely školstva cez networking – partnerské sieťovanie relevantných (edukačných) subjektov na základe spoločnej platformy („common ground collaborative“). A propo, niečo podobné práve zamýšľajú v Rakúsku v podobe spájania škôl do klusterov a kampusov. A najmä trvajme na tom, aby sa tu už konečne prestalo vytvárať čokoľvek hybridné, ktoré spája nespojiteľné a vytvorme jednoduchý a čistý systém najmä po legislatívnej stránke.


celý článok (aj s možnosťou kliknutia na karmu, aby sa táto téme zviditeľnila v očiach verejnosti) si môžete prečítať po kliknutí na http://miroslavsopko.blog.sme.sk/c/436243/povedzme-reforme-vzdelavania-ano-alebo-nie.htmlHodnotenie:    | Zobrazení: 1456


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár