Náš milý Milan Rastislav

Blog  |  Miroslav Sopko  |  Spoločnosť  |  22.07.2017 13:24

Včera mal narodeniny náš Milan Rastislav Štefánik. Mnohí si naňho ani nespomenuli. Tak som mu napísal pár slov, ktoré sú zároveň určené aj všetkým nám.

Píšem Vám napriek tomu, že ste dnes priamo nemohli osláviť svoje stotridsiate siedme narodeniny medzi nami. Vnorili ste sa do vesmíru s hľadaním súradníc svojej duše len po viac ako štvrtine vám prideleného pozemského času. A tak málo o Vás stále vieme, tak veľmi si Vás niektorí prisvojujú.

Narodili ste sa ako šieste dieťa evanjelického farára a dožili sa dospelého veku. Pritom ste verili vo vývoj vedy ako toho, čo je pre spoločenstvo prospešné.

Václav Havel o Vás povedal, že ste boli kozmopolitom, ktorý bol pevne zviazaný so svojou zemou a vždy bol hrdým Slovákom.

Tieto zdanlivé paradoxy sú úžasné práve v tom, že sú svedectvom, akým plným človekom ste boli. Človekom, ktorý si nedokázal za cenu nečinnosti kúpiť život, ale stále chcel žiť tu a teraz. Nečakať na niekoho alebo niečo, čo prinesie riešenie, pretože nedokážeme mať vplyv na tisíce faktorov, ktoré udalosti tvoria. Či to bola choroba alebo vojna, vždy je dôležitá naša vytrvalosť a pevné predsavzatie...

celý článok si môžete prečítať na https://dennikn.sk/blog/nas-mily-milan-rastislav/

Hodnotenie:    | Zobrazení: 595


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár


*Pridať komentár