kažimír - smerácke pedagogické eso

Blog  |  Ľuboš Mišových  |  ISU  |  21.10.2017 12:59

V smere-sd sú všetci "odborníci" na školstvo. Väčšie bludy o školstve ako počujem od vrcholných predstaviteľov smeru, som ešte nepočul. Vedome zavádzajú alebo rozprávajú tendenčné informácie, ich interpretácia výsledkov nášho školstva je úplne neprofesionálna. Tieto ich vyjadrenia svedčia o tom, že sa školstvu absolútne nerozumejú, alebo úplne zámerne o školstve zavádzajú. Osobne sa prikláňam k tomu, že to robia zámerne, aby nemuseli žiadnu reformu školstva robiť, prípadne ju čo najviac oddialiť.
Minister financií dokonca uvažuje o tom, že doterajších pedagógov, dehonestuje celkom a ich dlhoročnú prácu v školstve odmení tým, že ich nechá na platovom dne. Minister financií by mal vedieť o čom sa má vyjadrovať, k čomu má kompetencie sa vyjadrovať. Minister financií nie je vo vláde na to, aby hodnotil školstvo. Minister financií, ktorý nedokáže nájsť chybu ani na jednom jednoduchom grafe o úrovni cien plynu, chce hodnotiť tak komplikovaný systém synergie faktorov vstupujúcich do výchovného a vzdelávacieho procesu.
Jednoducho smeráci sa rozhodli, že školstvo bude aj naďalej na chvoste záujmu štátu (rozumej smeráckej úderky), že všetci jeho predstavitelia tlačia do hláv Slovákov, že naša generácia učiteľov je neschopná.
Smerácke úderky však zabudli na prieskum, ktorý hovorí o tom, že vzhľadom na vynaložené prostriedky do školstva, patríme k svetovej pedagogickej špičke.

Kažimír znevažuje prácu starších pedagógov v TA3:

https://www.youtube.com/watch?v=C4PJi1gPyuQ
Hodnotenie:    | Zobrazení: 1579


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (21.10.2017 14:45 - neprečítaný)

S týmto plne súhlasím! Je to zámer, viacerí "vrcholní"(?) predstavitelia S-meru sa negatívne vyjadrujú o učiteľoch... F.co zas nepredýchal, že si odbory dovolili nepodpísať Memorandum... Dnes už stihol na programovom Sneme vyhlásiť, že najbližšie navýšenie platov čaká učiteľov až od 1.1.2019! Hlavne, že školstvo je stále "priorita"... Buď si to necháme, alebo môžme začať sporiť na štrajk. Tak ako kolegyne a kolegovia?

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (21.10.2017 15:59 - neprečítaný)

Môžte nám tu prosím uviesť, aké percento odvádza OZ PŠaV do štrajkového fondu, ak ho stihne minúť len na zaplatenie pár jázd autobusov? Ak by OZ PŠaV myslelo so štrajkom vážne, už dávno by tie smiešne desatiny percenta zmenil. Môj dojem z výšky odvodu do štrajkového fondu je taký, že štrajkom sa OZ iba vyhráža a to vie vláda, a potom na zamestnancov školstva aj tak pozerajú.

* Reagovať | Vladimír Crmoman | (21.10.2017 15:19 - neprečítaný)

Vari si OZ PŠaV od roku 1990 ešte nenasporil na štrajk?

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (21.10.2017 18:07 - neprečítaný)

1) Prevažná časť učiteľov(zamestnancov školstva) nie je v odboroch.
2) Predpokladám, že počty ovládate a viete si vypočítať, koľko je potrebné "nasporiť" na týždeň štrajku... Informácie sú na webe. Ako sme sa mali možnosť nedávno presvedčiť, ani týždeň by nemusel stačiť.
3) Štrajky a protesty stoja veľa peňazí(áno aj autobusy, ale nie pár!), takže veľká časť sa minula.
4) Na východe republiky nie sú také možnosti zarábať popri zamestnaní a veľa učiteliek sú "samoživiteľky", alebo "hlavný zdroj príjmov rodiny"....
P.S.: skúste uvažovať bez napádania, lebo tak to skončí skôr ako začne. Ti je väčšou prekážkou účinného štrajku, ako slabý štrajkový fond. Ja osobne som navrhoval max. možnú výšku, no neprešlo to... V neposlednom rade, je tu aj neochota platiť vyššie členské(aj keby bolo viazané na štrajkový fond).

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (21.10.2017 22:58 - neprečítaný)

Je smutné, že návrhy, ktoré vedú k sfunkčneniu odborárskej práce neprejdú cez odborárske vedenie.

* Reagovať | Vladimír Crmoman | (21.10.2017 23:51 - neprečítaný)

Pán Kvašňák, to musíte byť frustrovaný. V poslednom čase Vám toho toľko neprešlo... Neuvažujete o zmene?

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (22.10.2017 07:27 - neprečítaný)

Pán Crmoman, máte oveľa viac dôvodov byť frustrovaný... Mne sa pár vecí podarilo zmeniť a tak sa snažím ďalej, rovnako ako Vy - tiež asi neuvažujete o zmene.

* Reagovať | Vladimír Crmoman | (22.10.2017 14:22 - neprečítaný)

Neviem akých "oveľa viac dôvodov" máte konkrétne na mysli. Ja sa nesťažujem, že som niečo navrhoval a kvôli nejakým bezmenným neznámym ľuďom to neprešlo. Nepotrebujem sa za niekoho, niečo schovávať. A je veľmi zvláštne, že takto komunikujete interné veci, keď sa Vaši kolegovia nemajú možnosť k tomu vyjadriť. A čitatelia nemajú šancu si to overiť. Je to neférové. A tiež by bolo zaujímavé, keby ste napísali na zborovňu svoj vlastný blog o tom, čo sa Vám podarilo zmeniť. Zatiaľ ste sem dali len 50 prebraných správ, či názorov od niekoho iného. Sám píšete, že "Niekedy len nemá človek všetky informácie".

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (22.10.2017 19:01 - neprečítaný)

Myslím, že veľmi dobre viete čo mám na mysli. Ja som sa nesťažoval, len konštatoval. Protirečíte si

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (24.10.2017 20:03 - neprečítaný)

Pán Kvašňák, my v ISU a SKU, máme len jednu "frustráciu" a to je postoj OZ PŠaV k spoločnému postoju školských organizácií, ktorý OZ PŠaV v kuse torpéduje a považuje sa za jediného a jedinečného. Niečo iné rozprávate a niečo iné konáte. Z toho sme vždy prekvapený, čo OZ dokáže ... namiesto spolupráce stále hráte svoju prispôsobovaciu taktiku. Ak to ficovi vyhovuje ste jediný zástupcovia, ak mu zobete z ruky, ak sa postavíte na zadné, odkáže fico učiteľom: "Po´dakujte sa odborárom". Ste nepoučiteľní, ako orgán riadenia.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (24.10.2017 21:45 - neprečítaný)

Buď nesledujete média, alebo zámerne klamete.

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (24.10.2017 22:06 - neprečítaný)

Argumenty prosím, nie demagógiu, vaše nepodpísanie KZVS bez ďalších akcií nie je riešením ničoho, dajte jednu akciu, ktorú ste dali od nepodpísanie KZVS na rok 2016? Ani jednu.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (24.10.2017 22:17 - neprečítaný)

Čitatelia si vedia porovnať, kto čo píše a čo robí. AK ste si nevšimli, rokovaním sme dosiahli navýšenie o 6% od 1.9.2017
NAPRÍKLAD:
V utorok 19. apríla 2016 sa na Námestí slobody pred Úradom vlády SR zhromaždilo približne 7000 tisíc nespokojných pedagógov, odborných zamestnancov, nepedagogických zamestnancov a študentov zo všetkých typov a stupňov škôl z celého Slovenska. Cieľom ich stretnutia bolo vyjadrenie nespokojnosti so stavom slovenského školstva a nesúhlasu s nedostatočným platovým navýšením a finančným zabezpečením systémových zmien navrhovaných v programovom vyhlásení vlády SR. Protest zorganizoval Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a partnerské reprezentatívne organizácie, ktorí spoločne od roku 2012 upozorňujú na najväčšie nedostatky v školstve. Doposiaľ najvýraznejším výsledkom ich spolupráce je Deklarácia Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a partnerských reprezentácií pôsobiacich v školstve na podporu skvalitňovania podmienok a úrovne vzdelávania a vedy v Slovenskej republike, v ktorej poukazujú na základné požiadavky v rámci regionálneho, vysokého školstva a vedy.

Pred Úradom vlády vystúpili: Pavel Ondek (predseda OZ PŠaV na Slovensku), Martin Putala (predseda Rady vysokých škôl), Jana Šmelková (predsedníčka Študentskej rady vysokých škôl), Iveta Majerová (podpredsedníčka OZ PŠaV na Slovensku a predsedníčka Združenia stredného školstva), Alena Petáková (prezidentka Združenia základných škôl), Anna Gondášová (predsedníčka Asociácie základných umeleckých škôl), Vladimír Crmoman a Branislav Kočan (prezident a viceprezident Slovenskej komory učiteľov), Saskia Repčíková (prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariuadení), Edita Horváthová (vedúca sekcie nepedagogických zamestnancov v rámci OZ PŠaV) Júlia Lindtnerová (predsedníčka Slovenskej rady rodičovských združení), Andrej Rusnák (podpredseda OZ pracovníkov Slovenskej akadémie vied), Tomáš Kuželík (predseda Komise mladých OZ PŠaV na Slovensku), Alžbeta Štofková Dianovská (predsedníčka Asociácie výchovných poradcov) a na záver Jozef Kollár (prezident KOZ SR). Vedúci úradu zväzu Juraj Stodolovský prečítal účastníkom protestu podporné listy kolegov zo školských odborových zväzov z Maďarska, Poľska a Českej republiky. Celé podujatie moderoval Miroslav Kováč, predseda krajskej rady nitrianskeho kraja.

Protestujúci dav sa následne pohol popred Prezidentský palác k Národnej rade Slovenskej republiky. Pred NRSR vyzvali protestujúci poslancov NRSR, aby sa k nim pridali a vypočuli si ich požiadavky. Podpredseda OZ PŠaV a predseda Združenia Základného školstva František Šary na záver prečítal spoločné Vyhlásenie Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a partnerských reprezentácií pôsobiacich v školstve k Programovému vyhláseniu vlády SR.
Po skončení protestu prijal zástupcov zväzu a partnerských organizácií predseda NRSR Andrej Danko. Spoločne diskutovali o požiadavkách z Deklarácie a o možnom navýšení finančných zdrojov na realizáciu systémových zmien a výraznejší rast platov zamestnancov školstva. Andrej Danko vyhlásil, že existuje priestor pre ďalšie rokovania a verí, že spoločne nájdu spôsob ako slovenské školstvo výraznejšie finančne podporiť, a tým zvýšiť jeho kvalitu a atraktivitu.

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (24.10.2017 22:29 - neprečítaný)

, o dovelenie zasmiať sa nebudem prosiť, lebo som sa zasmial aj bez toho, vaše vyrokované navýšenie ohlásil ako 1. fico .... s tým, že vláda uvažuje o presune navýšenia z 1.1.2018 na 1.9.2017. Aj to zrealizovali a vy si píšete zásluhy ..... niekedy sa tak nasmejem ..... ešte že máme OZ, málo kto ma vie tak pobaviť ......

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (25.10.2017 08:16 - neprečítaný)

Kto sa smeje bez príčiny...
Klamete ako vždy:


Autor TASREditor Alena Klepochová
28. novembra 2016 19:30
Bratislava 28. novembra (TASR) – Platy pedagogických i odborných zamestnancov v regionálnom školstve a vysokoškolských učiteľov sa od 1. septembra 2017 zvýšia o šesť percent. Dohodol sa na tom dnes minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) so školskými odborármi, ktorí sú však s výsledkom rokovania spokojní len čiastočne.

http://www.teraz.sk/slovensko/platy-ucitelov-sa-od-septembra-2017-zv/230671-clanok.html

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (25.10.2017 20:11 - neprečítaný)

Myslíte plavčana, ktorého dal vymeniť fico? Myslíte plavčana, ktorý vrátil odmeny do pôžičkového fondu? Myslíte plavčana, ktorý poskytol pôžičku súkromnej finančnej skupine, kde pracovala jeho manžeklka? Myslíte plavčana, ktorí dal vypracovať najväčšiu reformu školstva za posledných 25 rokov? Myslíte figúrku - plavčana ktorý rezort neriadil, lebo ho riadil danko? Myslíte plavčana, ktorý vyhlásil výzvu na čerpanie EU - fondov posledný deň pred vznikom spoločného úradu pre pelegríniho? Vy ste predpokladali, že táto "figúrka" má nejaké slovo?
A kto to mal podpísať, ak vás veľký fico pasoval za jediných reprezentantov školstva? Mal to podpísať niektorý školník z niektorej školy?
To je správa TASR, ktorá konštatuje, kto podpísal toto navýšenie. Znova Vám napíšem len jedno. OZ PŠaV a plavčan ste boli tí, čo to podpísali, nie čo to dojednali. Bez fica a kažimíra, by nebolo nič, mali by ste si to uvedomiť, a začať fungovať v reálnom móde, nie vo virtuálnej realite pre voličov - zamestnancov školstva.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (25.10.2017 21:23 - neprečítaný)

Toto ste napísal: " vaše vyrokované navýšenie ohlásil ako 1. fico .... s tým, že vláda uvažuje o presune navýšenia z 1.1.2018 na 1.9.2017." Ja som Vám ukázal, že KLAMETE a zas niečo iné si vymyslíte....

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (24.10.2017 22:38 - neprečítaný)

Vy (Ondek) toto navýšenie (1.9.2017) prezentujete ako bonusové, počuli ste premiéra o niečom takom rozprávať, ja nie. Počujete kažimíra rozprávať úplne hovadiny a nedokážete ani len reagovať, petrák si hudie svoje smerácke demagógie a OZ PŠaV znova nič. Ste ticho, ako majú učitelia vedieť že majú štrajkovať, keď ste ticho. Potom sa zakrývate niekým prieskumom, že ľudia nechcú štrajkovať. Ak ste vy profesionáli, zo mňa bude možno pápež.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (25.10.2017 06:01 - neprečítaný)

Opäť klamete, povedal to aj premiér, nechce sa mi hľadať kedy - rozprával o historickom navýšení a progr. vyhlásení vlády. Už som Vám vysvetľoval kedy sa dá štrajkovať. Vy tu vypisujete blbosti a ste na to hrdý, ja robím svoju prácu a zodpovedám sa tým, čo ma volia. Ak rozhodnú, že ju robím zle, tak budem zas obyčajný učiteľ.

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (25.10.2017 19:57 - neprečítaný)

Ja vám vysvetľujem, že nerobíte nič, aby ste zdvihli sebavedomie učiteľov, aby štrajkovali. Jediné čo spravíte, alibisticky dáte do škôl dotazníky, kto chce štrajkovať, je to pre vás veľmi pohodlné, vyhovárať sa, že učitelia nechcú štrajkovať ..... Ak to neviete spraviť podľa zákona o štrajku, mohli ste podporiť štrajk podľa ústavy, nespravili ste to. Vaši kolegovia z vedenia OZ nás očierňovali, varovali, upozorňovali. Nik z Vás nenašiel odvahu aby podporil štrajkujúcich učiteľov. Nie ste schopný bojovať za svoje záväzky a nie ste schopný podporiť ani iné školské iniciatívy v ich boji. Podpísali ste Deklaráciu školských organizácii, kde ste sa zaviazali, že budete presadzovať navýšenie 25%+10%+10% .... , ako dlho ste obhajovali tento váš záväzok? Po 1. jednanie KOZ., koniec skončili ste, váš podpis pod týmto dokumentom má hodnotu atramentu spotrebovaného na podpis. A ak chcete písať že klamem, nech sa páči argumentujte ....

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (25.10.2017 21:31 - neprečítaný)

Nechcete pochopiť realitu, ktorú som sa Vám viackrát snažil vysvetliť. A to, že klamete som aj v tejto debate aj v iných tiež vyargumentoval...
P.S.: Deklaráciu podpísalo a pridalo sa ku nej cca 30 rôznych organizácií v školstve. Nikto sa tam k ničomu nezaviazal:
"Signatári tejto deklarácie žiadajú všetky politické strany, kandidujúce vo voľbách do NR SR, verejne prijať záväzok uskutočniť dlhodobú strategickú investíciu do školstva v záujme úspešného spoločenského, hospodárskeho a kultúrneho rozvoja Slovenskej republiky. S týmto cieľom žiadame politické strany, aby pri tvorbe programového vyhlásenia vlády, pri každoročnom schvaľovaní štátneho rozpočtu a pri budúcom legislatívnom procese presadili nasledujúce požiadavky..."

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (25.10.2017 21:41 - neprečítaný)

Ak žiadate, tak len tak zo srandy? Myslel som, že žiadať znamená aj záväzok. Ak takto žiadate všetko, tak mi to už je úplne jasné, prečo sme tam, kde sme. Vy sa nikdy nezaväzujete k ničomu, iba žiadate. A ak sa nesplní žiadate menej, menej, menej, až sa dostanete na vládnu ponuku. Váš(OZ) podpis na čomkoľvek má presne túto hodnotu, žiadnu, iba zavádzanie, že niečo chcete, ale ak to nie je prijaté, tak vy ste podpísali iba žiadosť. Ale znížite požiadavky podpíšete skoro čokoľvek a vyhlasujete za úspech.

* Reagovať | Vladimír Crmoman | (22.10.2017 20:15 - neprečítaný)

Či už by som požil slovo "sťažovať", alebo "konštatovať", podstata je rovnaká. Nie som frustrovaný.


*Pridať komentár