/ne/účasť na súťaži Jazykový kvet

Blog  |  Anetta Peternai  |  súťaž Jazykový kvet  |  07.11.2017 06:23

Dobrý deň milí organizačný výbor,
 /neviem totiž  kto ste/

  Každoročne sa pripravujeme na všetky umelecké súťaže vo všetkých vyučovacích jazykoch, ktoré sa vyučujú  na našej škole, napr. aj na súťaž Jazykový kvet.

Niektoré postupové umelecké súťaže už prebehli, iné práve prebiehajú. Takže sa systematicky v rámci krúžkovej činnosti na ne pripravujeme. Texty treba vyhľadať, spracovať, zostaviť, potom sa ich naučiť...kto pracuje s deťmi ten vie koľko práce mimo vyučovania to zahŕňa. Nesťažujem sa, robím to tridsať rokov.

Kolegyne od septembra pracujú s deťmi aj v divadelnom krúžku z ANJ.

Pri jednotlivých postupových umeleckých súťažiach platia základné organizačné pravidlá spravidla roky - rokúce, občas sa organizačný výbor zhodne na malých zmenách kvôli skvalitneniu práce.
 Vieme, že súťaž bude 2 - 3 kolová po finále,
vieme, že porotu budú tvoriť ľudia, ktorí pracujú v danej oblasti,

/na JK pri finálovom kole nepoznáme ani len mená porotcov /,
 vieme, že  miestom súťaže bude...Nitra, Topoľčany, BA atď.
 aj konkrétne priestory poznáme, napr. jedáleň CZŠ v Nitre, Dom kultúry Topoľčany, aula UKF v Nitre, atď.

/Na súťaži Jazykový kvet to bola aj pivničná reštaurácia./ Prežili sme to, lebo sme chceli...

Nedá sa to povedať o súťaži Jazykový kvet, ktorá ako jediná súťaž v umeleckej oblasti vyberá poplatok za prihlásenie, musíte ho uviesť včas a najmä správne, lebo organizátor vašu chybu nebude akceptovať!

Sústavne mení pravidlá súťaže, podmieňuje ich pre učiteľov nepríjemnými podmienkami...
Súťaž v kategórii dráma je neverejná - jednotlivé súťažné predstavenia nemali deti možnosť vidieť! Vnútri pred porotou bolo len jedno družstvo - ostatní, tak ako obyčajne, sedeli kde kade na zemi. To, že nebola zabezpečená objektivita, nie je v tomto prípade podstatné, ale najdôležitejšie je, že sa radi učíme -  na týchto súťažiach nové postupy, nové výrazy - veď o to ide, nie? Deti si majú rozširovať slovnú zásobu, komunikačné zručnosti, alebo sa mýlim?!
Vlani už mohli deti vidieť aspoň spolu súťažiacich vo svojich kategóriách.
Pred dvomi rokmi to bola zase na poslednú chvíľu zavedená prezenčná forma súťaže, pričom organizátor nezabudol podotknúť, že nekvalitné videonahrávky nebude akceptovať. Tak sme zháňali človeka, ktorý nám urobí akú-takú nahrávku....

Zlatý klinec programu však nastal tento rok!!

Zverejnili podmienku, na základe ktorej budú akceptovať, len prihlášky po absolvovaní seminárov....Dozvedeli sme sa, že niektoré kolegyne o tom informovali emailom. Ja som od Vás nedostala žiadne upozornenie.

Tak a teraz čo? Termín sme prešvihli, cítime sa zatrpknutí, ponížení...celá naša práca vyšla navnivoč.

Zverejnená internetová stránka podujatia je super, obraz znesie všetko...iné je to v skutočnosti.

Chceme Vás požiadať o poskytnutie informácií pre deťom prospešné riešenie danej situácie.

Ďakujem, A.Peternai, učiteľka ZŠ Devínska 12, Nové Zámky.

 Vazena pani Peternai,


dakujeme za Vas nazor.

Ucast na sutazi je vyhradne dobrovolna, ak Vam podmienky nevyhovuju, nezaujimajte sa o nu a neprihlasujte sa prosim.

Sutaz je JAZYKOVO-umelecka, co by ste po niekolkych ucastiach mohli vediet.

Terminy a miesta sa uverejnuju vzdy pred prihlasovanim sa, vacsinou uz v auguste/septembri a teda to viete vopred - co kvantum sutazi neuverejnuje a casto to posielaju az mesiac pred konanim sa kola. 

Ak dojde ku zmene miesta, zriedkavo, tak preto, ze to vyplynie z realnej situacie a aby sa sa skratili casove harmonogramy daneho kola - to bolo aj v pripade presunu kr. finale do priestorov Fora mladych - po Vasom pivnice, lebo inak by dane kolo v povodnom priestore, kde je len jedna sala, skoncilo by o 20tej hodine.
  
Uplne logicky je potrebne, aby sa terminy pre prihlasovanie a pod. dodrziavali, organizatori nie su sluzky, ktore maju doplacat casovo a financne na neporiadnost niektorych pedagogov.

Sutaz nema financne dotacie MS a realizuje sa dobrovolnicky. Mame ju realizovat zo vzduchu??  

A tu peknu stranku hradime zo svojho, robime zadarmo a sluzi na uverejnovanie vsetkych potrebnych informacii a oznamov - pre tych, ktori maju zodpovedny a seriozny zaujem, uvedomuju si aj svoju vlastnu zodpovednost pri zapojeni sa do sutaze, ucia takejto zodpovednosti aj deti a bez problemov vedia pravidla dodrzat, prechadzaju sutazou plynule, sleduju si oznamy, neoblievaju steny, atd. a chapu, co znamena, ked je nejaky projekt neziskovy a dobrovolnicky a nie sportrebitelska sutaz BMW.   

Vsetci mame dlhorocne skusenosti s ucenim deti, vlastne deti, atd. a vieme, co je to praca s detmi. 

A nemanipulujeme a nevydierame, ze sa nieco ma vyriesit kvoli detom - pretoze ked niekomu ide o deti, tak si terminy odsleduje, toboz, ked uz ste na sutazi boli, tak uz to musite ovladat, aby ste im priamo Vy nezobrali sancu napriklad na ucast na nejakom projekte.    

Pravidla su od zaciatku sutaze obdobne, len s malymi zmenami a novymi vecami vyplyvajucimi z realnej situacie. 
Tieto sa vzdy uverejnuju na stranke a vopred oznamuju v infomailoch.
Nevidime dovod nic nove nezavadzat, alebo nic nemenit desatrocia - menia sa smernice, menia sa moznosti, meni sa pocet, atd.. A aj tak rychlostou nestihame rychlosti vymeny mimstrov skolstva.
   
System sutaze je riadne uvedeny v pravidlach, aj to, ze semifinale su neverejne a sutaziaci predstupuju pred poroty postupne.
Objektivnost zarucuju zaskolene odborne poroty, Tie hodnotia sutaziacich, nie publikum.
Porotcovia su uverejneni na stranke sutaze - ti, ktori pozorne citaju oznamy a informacie k priebehu sutaze, to cuduj sa svete vedia.

System sutaze, kola a preco prebiehaju tak, ako prebiehaju z psychologickeho, vzdelavacieho i organizacneho hladiska som Vam priamo ja vysvetlovala na seminari, ktoreho sate sa priamo Vy zucastnili este podla starej vyhlasky a OP a takisto som Vam ja, i zatupcovia poroty, zodpovedala vsetky praimo Vami polozene otazky, aj tie polozene s nadradenym ironickym stylom.  
Ak stale neviete, kto sme, hoci je to uverejnene v poriadku sutaze, s ktorym odoslanim prihlasky suhlasite, na stranke sutaze, boli ste osobne na skoleni... x-krat ste komunikovali e-malami... je to nezrovnalost z Vasej strany.

Odoslanim prihlasky potvrdzujete, ze ste si pravidla precitali, plne im porozumeli a akceptujete ich.
Ak Vam nevyhovuju, neviete dodrziavat terminy, pravidla su Vam neprijemne, atd., nikto Vas predsa nenuti sa sutaze zucastnit.

Po tomto Vasom e-maily je jasne, ze ste nepochopili podstatu, zameranie a system sutaze. 
Porovnavanie s inymi sutazami nas nezaujima, pretoze evidentne je zrejme, ze porovnavate neporovnatelne - za statne mega peniaze sa lahko organizuje a este niekde aj tak pytaju k tomu vlozne. Ta almuzna, ktora sa uhradza na nasej sutazi je pico omrvinka a kazdy iny organizator, ktory ma jazyky a deti, co i len o trosku menej rad, by sa na to vykaslal venovat tolko casu, usilia, odbornosti, atd., znasat urazky od Vas, aby zmenil o nieco tu vzdelavaciu a jazykovu smrtku na Slovensku.

A takisto nemame zaujem kopirovat polstorocne sutaze, protekcne sutaze, ci sutaze snaziace sa zaliskat celemu svetu.

Vasa skola a Vy mate neustale problem s tym, ze Vam nieco nebolo dorucene, pricom my to mame vsetko v odoslanej poste. 
Dokonca este aj potvrdenia cez automaticky IT system, ktory exaktne zaznamenava dorucitelnost e-mailov, tvrdite, ze Vam neprisli.

X krat sme Vam odporucali, aby ste si tuto aj krajsku e-mailovu adresu dali do kontaktov.

Infomaily k projektom sa Vam posielaju tak ako ostatnym skolam a pedagogom v juni, auguste, septembri a skoly ich dostavaju aj cez Skolsky servis. 
Rovnako pocas sutaze posielame informacie, uverejnujeme oznamy o ich odoslani na tej peknej stranke... 

Informacie Vam poisielame na vsetky e-maily, ktore na Vas a Vasu skolu mame. 

Pisete, ze kolegyne infomaily dostali - teda podmienky vedeli, mohli si vsetko pozriet a poslat vcas a preto Vas laskavo ziadam, aby ste akusi spominanu zatrpknutost, ci ponizenie zvalili samy na seba.
  
Z nasej strany sme Vam vzdy vysli v ustrety. Neustale sme Vam davali vynimky za oneskorenia ..., snad kazdy rocnik... 

Sutaz ma stanovene limity prospesne pre deti na prijatie poctu sutaziacich, pretoze neexistuju dostatocne priestory a ani tolko koord. ludi ochotnych venovat svoj cas, a uz Vas nevieme prijat.

V podstate sa organizatori mozu aj rozdrapit, doplacat zo svojho, zhanat priestory, ceny, "lamat" skostnatele a neochotne statne, vuc a mestske urady, dohanat po nociach veci pre Vase omeskania ... a Vy si aj tak budete obvinovat nas za Vase vlastne pochybenia.

To fakt nechapete, ze ked Vy nedodrzite termin, na poslednu chvilu - ci skor po nej,- nieco chcete, nedokazete nieco vyplnit podla pokynov, tak ako to potrebujeme na zrealizovanie a my to mame za Vas doriesovat, platit, ze to stoji mnozstvo dalsieho casu (sutaz nie je nasim zamestnanim a nezivi nas), penazi na nove vytlacky, atd. ??  
Ved uz aj samotne deti vedia lepsie, co je to time managemt a interkonektivita.

Spominate ine sutaze, tak sa prosim zucastnujte ich, ked Vam vyhovuju ich podmienky.

Mozno to prospeje veci i detom, ked si vyberiete jednu - dve a budete si vediet sledovat informacie, terminy. 

Kludne si tuto odpoved preposlite tam, kam ste pisali aj Vas e-mail, kedze v nom o nas pisete v tretej osobe.

S pozdravom,

Dr. A. Dudova, M. A., EdD.
Prezidentka o. z.
Predsedkyna celostatnej odbornej komisie
Akreditovany profesor pre medzinarodne jazykove skusky
Chairperson komisie pre udelovanie medzinarodnych jaz. akreditacii
Akreditovany: Pers. Therapist; Animíátor pre deti; Art Trainer

 
Hodnotenie:    | Zobrazení: 1201


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár