Otvorený list INKLUKOALÍCIE

Blog  |  Viktor Križo  |  Blog Virtuálnej knižnice  |  28.11.2017 22:23

Milí kolegovia, 

v týchto dňoch sa dalo dokopy viacero organizácií a kapacít, ktoré sa spojili pre ďalšiu podporu zmeny v prospech detí a učiteľov. Vzdelávacie programy pre deti so špec. edukačnými potrebami majú aktuálne viac ako 1600 strán + 201 strán metodiky. Je to nechutné, že takto chcú riaditeľov, učiteľov a školy ešte viac zavaliť byrokraciou a odporom voči deťom, ktoré sú zraniteľné.
Chcel by som vyzvať učiteľov, aby sa postavili voči tomuto, mnohé školy ešte netušia, aké veci z týhto vzdelávacích programov školám vyplývajú a že to skončí vyhadzovaním detí so špeciálnymi potrebami, segregáciou, alebo padaním na hubu škôl.
Tu je petícia: 
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=938270

Chceme slobodu školám, chceme diskusiu s ľuďmi v praxi a nie, že si ŠPÚ bude robiť, čo sa im zapáči. Podobne ako s dejepisom a všetkými ďalšími vecami.

A na vysvetlenie, čo je inkluzívne vzdelávanie - to je taká pozitívna klíma v škole, kde sa každý človek (učiteľ, žiak, rodič) cíti akceptovaný a prijímaný a kde štát poskytne takú podporu (finančnú a personálnu), že nikto nepadá na hubu, ale každý sa teší do práce a pracuje spokojne. To je inklúzia. Mrzí ma, že za tým mnohí vidia všelijaké katastrofické scenáre. Inklúzia nie je živelná integrácia.

Viac o inklukoalícii môžete nájsť aj tu: www,inklukoalicia.sk



Hodnotenie:    | Zobrazení: 2657


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár