Ako sme na tom s učebnicami a ich platením rodičmi?

Blog  |  Ľuboš Michalík  |  Sme krajinou Krivých zrkadiel???  |  02.09.2018 19:00

Výzva politikom NRSR na poslanecký prieskum v školstve.
(Kto sa chce pridať nech pošle emailom tiež do NRSR)
"Dobrý deň.

Vážení páni a Vážené dámy v politike, mám na Vás jednu prosbu.

Skúste urobiť poslanecký prieskum toho ako sú nedostupné učebnice napr. matematiky, slovenčiny 3-4.ročník ZŠ či technika 8. ročník základnej školy . . . či iných učebníc a to všetko sa musí vyučovať po novom tzv. inovovane ale za peniaze toho ktorého rodiča ?

Žiačikovia - teda ich rodičia musia kupovať už nielen pracovné zošity, ale aj učebnice do školy aby sa mali z čoho učiť?

Keďže je povinná školská dochádzka to znamená že rodičia musia povinne kupovať už aj učebnice nielen pracovné zošity žiakom aby škola mohla vyučovať ?

Vyjadrujem pochybnosť o dodržiavaní ústavy SR zo strany štátu o bezplatnom školstve a preto Vás žiadam o prieskum v školstve v tom ako sa dodržiava ústava SR v tomto smere a ako sú dostupné učebnice v ročníkoch kde sa má učiť podľa inovovaných učebných plánov a prečo si majú žiaci základných škôl kupovať učebnice či pracovné zošity a nahrádzať tak finančne zo svojich prostriedkov nedomyslenú školskú reformu(či deformu?).

p.s. Dúfam že sa nad týmto problémom nielen zamyslíte, ale aj zrealizujete poslanecký prieskum a následne odporučíte riešenia.

S pozdravom

V Zlatých Moravciach: 31.8.2018 PaedDr. Ľuboš Michalík "

*Odoslané poslancom NRSR:
<miroslav_beblavy@nrsr.sk>
<igor_matovic@nrsr.sk>
<richard_vasecka@nrsr.sk>
<martin_poliacik@nrsr.sk>
<stanislav_mizik@nrsr.sk>
<katarina_machackova@nrsr.sk>
<lucia_nicholsonova@nrsr.sk>
<katarina_csefalvayova@nrsr.sk>
<eva_smolikova@nrsr.sk>
<veronika_remisova@nrsr.sk>
<ladislav_balodi@nrsr.sk>
<branislav_grohling@nrsr.sk>
<ludovit_goga@nrsr.sk>
<miroslav_sopko@nrsr.sk>
<bela_bugar@nrsr.sk>
<robert_fico@nrsr.sk>
<andrej_danko@nrsr.sk>
<andrej_hrnciar@nrsr.sk
Hodnotenie:    | Zobrazení: 2202


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Jana Čillíková | (05.09.2018 09:17 - neprečítaný)

Správny postreh. Aj na našej škole máme podobný prípad. Koegyňa chcela pre svojich prváčikov objednať šlabikár Lipka , s ktorým má dobré skúsenosti. Bohužiaľ tento šlabikár , na rozdiel od ďalších schválených, nie je zadarmo a ak ho učiteľ chce, škola alebo rodičia zaň musia zaplatiť nie malú sumu. Ako je to vôbec možné, že niektoré šlabikáre, sú zadarmo a tento jeden konkrétny sa musí platiť Podobný problém je napr. i s učebnicami matematiky pre I. stupeň. . Všetky učebnice pre ZŠ, ktoré splnia dané kritériá ,by mali byť dostupné zadarmo a učiteľ by mal mať možnosť voľby, lebo on najlepšie vie, s ktorou učebnicou sa jemu i žiakom najlepšie pracuje. Bohužiaľ, v tomto štáte sú na prvom mieste vždy peniaze a až potom záujmy a potreby ľudí. A to platí nielen v školstve.


*Pridať komentár