Ako na školský časopis

Blog  |  Michael Fuchs  |  Vzdelávanie  |  02.11.2018 14:56

V prvom rade, mojim cieľom nie je reklama a ani recenzovanie žiadneho produktu. Ide len o poskytnutie pomoci tým, ktorí majú na škole dohľad nad vydávaním časopisu :-)
Tvorba školského časopisu skutočne nie je jednoduchá záležitosť. Materiálov od žiakov v podobe rôznych básničiek, obrázkov, článkov alebo tajničiek máme častokrát od žiakov celkom dosť. Človek by si povedal, že stačí tento materiál vložiť do  MS Wordu a môžeme tlačiť časopis.
Ak však chceme, aby časopis ponúkal nie len zaujímavý obsah, ale bol lákadlom aj na prvý pohľad, musíme ho graficky upraviť. A to už nie je tak jednoduché. Väčšina z nás sa dlhé hodiny trápi s programom MS Word, ktorý ale nie je určený na tvorbu školského časopisu. Súčasťou balíka Office, je aj program Publisher, ktorý nám môžeme pomôcť vytvoriť graficky pekný časopis a skrátiť čas jeho úpravy.
Publisher je v mnohých ohľadoch podobný programu Word, ale ponúka aj nástroje, vďaka ktorým časopis bude vyzerať originálnejšie a na pohľad zaujímavejšie.
Na oboznámenie sa s prvými krokmi v programe Publisher som vytvoril video-návod, ktorý možno niekomu pomôže pri oboznamovaní sa s prostredím tohto programu. Pomôcku som sa rozhodol vytvoriť z toho dôvodu, že už viacerí ma oslovili s otázkou, v akom programe vytváram školské časopisy, ktoré ako inšpiráciu môžete nájsť priamo na tejto stránke. Nachádza sa priamo tu na Zborovna.sk:

https://www.zborovna.sk/kniznica.php?action=show_version&id=292937

Prajem veľa úspechov pri tvorbe školského časopisu! 
Hodnotenie:    | Zobrazení: 474


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár