3. OTVORENÝ LIST MINISTERKE

Blog  |  Ján Papuga  |  Konferencia  |  05.01.2019 00:40

Ak si aj myslíte, že rekreačné poukazy sú dobré, zdieľajte tento list a posielajte ho ministerke. Keďže je nejasná aplikácia tejto politickej novinky a ešte nejasnejší zdroj financovania, opäť sa to môže obrátiť proti nám. Teda radosť, že nám škola preplatila pobyt, je predčasná. Môže to ísť na úkor odmien alebo vybavenia školy, alebo sa nám to vráti inak. Veď vieme, ako sa napĺňa vyrovnaný štátny rozpočet. Opakujem e-mail ministerky: kami@minedu.sk. Podpíšte ho, ľubovoľne ho meňte, zdieľajte. .

 

OTVORENÝ LIST

Vážená pani ministerka,

            keďže Vaše zákony nadobudli platnosť práve po Vianociach a ľudia sa na ne pre čerpanie dovoleniek nedokázali pripraviť, navyše vyčerpali svoju energiu na vyúčtovanie, ktoré robia školy a zriaďovatelia na konci roka, žiadam Vás o urýchlenú odpoveď na to, odkiaľ sa prelejú financie na Dankove rekreačné poukazy.

            Asi si neuvedomujete, že vďaka populistickým vyhláseniam Vašej strany a masívnej medializácii je možné, že si zamestnanci ihneď po skončení zimných prázdnin môžu požiadať o preplatenie pobytu. Doposiaľ ste dali dve protikladné a chaotické vyjadrenia. Prvé prehodilo zodpovednosť na zamestnávateľov, teda na riaditeľov škôl, druhé na zriaďovateľov, pričom tí nie sú v zákone spomenutí, tak netušíme na základe čoho ste im tento danajský dar odkázali. Kto má rozumieť tomuto chaosu vo vyjadrovaní sa korunnej inštitúcie škôl?

            Žiadam Vás o jasné a polopatistické vysvetlenie spôsobu financovania rekreačných poukazov. Nemáme čas ani personálnu kapacitu interpretovať Vaše nejasné vyjadrenia a populistickú legislatívu. Žiadam Vás zároveň, aby ste už konečne vzali na vedomie, že nie sme firmy, ale podfinancované školy. Pomôcť zamestnancom je jedna vec, ale tým, že nemáme zdroje, sa im skôr môže uškodiť, keď sa zamyslíme, na čí úkor pôjdu financie na rekreačné poukazy.

            A drobnú pripomienku - verím, že sa nájde niekto, kto Dankov zákon napadne, keďže pri vyplácaní rekreačných poukazov ide o exemplárnu protiustavnú diskrimináciu zamestnancov menších firiem a škôl.

                                                           Za veľmi skorú odpoveď Vám ďakujem. 

                                                                       S pozdravom
Hodnotenie:    | Zobrazení: 1343


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár