Petícia je reakcia na nezákonnosť a selekciu partnerov v diskusii

Blog  |  Miroslav Sopko  |  Školstvo  |  13.03.2019 19:11

Včera petičný výbor "Petície za stiahnutie návrhu nového zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch" odovzdala oficiálnu žiadosť o prijatie, prešetrenie a vybavenie petície. Predsedu vlády Slovenskej republiky Petra Pellegriniho žiadajú, aby návrh zákona stiahol a zabránil rokovaniam o ňom v parlamente. Vyzbierali viac ako 14 000 podpisov.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v januári 2019, kedy boli v návrhu zákona o pedagogických a odborných zamestnancov vykonané podstatné zmeny, ktoré návrh z medzirezortného pripomienkového konania neobsahoval sa predložením návrhu nového zákona dostalo do rozporu s ustanovením čl. 14 ods. 8 Legislatívnych pravidiel vlády SR. Ministerstvo bolo povinné návrh zákona opätovne predložiť na pripomienkové konanie, čo sa nestalo a tým došlo k nezákonnému postupu predkladateľa porušením § 2 ods. 3 zákona č. 400/2015 Z. z. o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Výsledkom tohto je, že sa opakovane budú zásadné vládne návrhy dôležitých zákonov upravovať cez poslanecké pozmeňujúce a doplňujúce návrhy. Táto cesta je nesprávna ako aj ignorovanie určitých skupín organizácií, ktoré sú odsunuté na vedľajšiu koľaj preto, že sú kritickejšie ako ostatné. Ak predseda vlády nezasiahne, tak tento arogantný postoj bude viesť k stupňujúcemu napätiu a hroziacim protestom. 
V súčasnej situácií je jediným rozumným riešením stiahnuť návrh, opäť otvoriť zákonom stanovené pripomienkové konanie a rokovať so všetkými organizáciami bez výnimky, ktoré prejaví záujem predniesť svoje výhrady. 

Link na petíciu so zdôvodnením, prečo bolo potrebé siahnuť k takémuto kroku:http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=1008530


Hodnotenie:    | Zobrazení: 545


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Ľuboš Mišových | (24.03.2019 20:17 - neprečítaný)

Podporte učiteľov podpisom pod petíciu proti zákonu, ktorým sa vláda chystá poškodiť ich profesiu. Tu je link na petíciu (vypisujú sa údaje vpravo hore): http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=1008530


*Pridať komentár