Akadémie veľkých diel, druhý ročník

Blog  |  Slávka Kalakayová  |  Škola a vzdelávanie  |  14.01.2020 18:15

Program Akadémie pozostáva z dvoch častí:

  • online knižnica
  • 25 diskusných seminárov

Na seminároch sa rozoberajú diela autorov, ktorí formovali západnú civilizáciu - od Munchovho Výkriku až po Čechovove poviedky. Namiesto faktov sa však zameriavame na príbehy a postavy, životné otázky a témy, ktoré tieto diela prinášajú.

Veríme, že mladí ľudia sa potrebujú zaoberať dôležitými životnými otázkami - takými, ktoré sa týkajú spoločenských hodnôt, individuálnej zodpovednosti, globálnych problémov, ale aj zmyslu vzdelania samotného. Bolo to dôležité vždy, no ešte dôležitejšie je to teraz - v čase, keď sa ukazuje, že technologický pokrok je rýchlejší, ako naša kolektívna schopnosť sa mu prispôsobiť, že informácie sa šíria a tvoria manipulatívnym spôsobom a že spoločnosť len s veľkými ťažkosťami dokáže čeliť globálnym výzvam výzvam.

Na to, aby deti dneška mohli slobodne a rozumne rozhodovať o svete zajtrajška, potrebujú, aby sme im pomohli spomaliť, poctivo sa zamýšľať o veľkých témach, porozumieť trendom v kontexte hodnôt a následkov a inšpirovať ich, aby sa venovali formácii svojho charakteru - to je cieľom klasického a charakterového vzdelávania.

 V súčasnosti Akadémiu navštevuje viac ako 180 študentov vo všetkých regiónoch Slovenska. Do Akadémie pozývame učiteľov stredných škôl, ktorí budú môcť otvoriť a viesť diskusné kluby na školách, kde pôsobia. Učitelia dostanú školenie aj finančnú odmenu.

 Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte kontaktovať:

 Lucia Froncová

manažérka pre marketing a komunikáciu

+421 907 803 956

akademiavelkychdiel.sk
Hodnotenie:    | Zobrazení: 698


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár