Zadarmo už aj interaktívna Hravá Matematika 5-9!

Blog  |  Miroslav Tokarčík  |  Vzdelávanie  |  30.03.2020 10:21

Vzhľadom na enormný záujem o našu interaktívnu výučbu sme sa rozhodli urýchliť projekt, na ktorom sme pracovali celé mesiace. Medzi elektronické učebnice sme zaradili aj kompletnú ponuku pracovných zošitov Hravá matematika 5-9!

Hravá matematika 5-9 sú pracovné zošity v rozsahu zhruba 130 strán. Tieto interaktívne zošity sú vizuálne totožné s printovou verziou, avšak každá kapitola ponúka množstvo rozširujúcich, bonusových úloh a kreatívnych cvičení, v ktorých nájdete omnoho viac ako len striktné zadania a výpočty. Viete, koľko miliónov kilometrov sú jednotlivé planéty vzdialené od Slnka alebo akú výšku majú rôzne veľhory? Ovládate správny postup rysovania? Aj túto zručnosť si viete priamo overiť v interaktívnej Hravej matematike.

Elektronické zošity z Hravej matematiky sme zaradili medzi 50 titulov pre prvý a druhý stupeň, ktoré sme sa rozhodli žiakom a učiteľom sprístupniť zadarmo (slovenský jazyk, anglický jazyk prvouka, dejepis, fyzika, chémia, biológia, geografia, dokonca aj príprava na Testovanie 5 a 9). Nič síce nenahradí prezenčné vyučovanie, ale veríme, že aspoň sčasti dokážeme učiteľov odbremeniť pri neľahkej úlohe učenia na diaľku.

Ak už máte vytvorenú registráciu, nemusíte robiť nič navyše. Stačí sa prihlásiť do prostredia interaktivita.taktik.sk a jednotlivé zošity ľahko nájdete. Pridali sme ich každému, aby ste ich mohli používať okamžite pri domácej výučbe. Ak ste sa u nás ešte neregistrovali, kompletný návod pre sprístupnenie interaktivity nájdete na tomto odkaze. 

Takto vyzerá základné pracovné prostredie zošita:

 

Lišta OBSAH v ľavej časti stránky Vám pomôže s ľahkou orientáciou v jednotlivých kapitolách:

 

Ponuka BONUSY v pravej časti stránky obsahuje doplnkové úlohy a materiály, ktoré oživia klasickú skladbu úloh :)

 

Bonusové úlohy nájdete aj v konkrétnych kapitolách označené štítkom:

 

V bonusových úlohách sa naučíte…aký je správny postup pri konštrukcii trojuholníka

...overíte si svoje medzipredmetové znalosti:

 

 

...alebo aj veštecké schopnosti:

 

Pripravili sme pre Vás aj Videonávod, ako používať naše interaktívne publikácie, nájdete ho tu:

 https://www.youtube.com/watch?v=20M5ib38598

Veľmi nás teší Váš obrovský záujem o našu interaktívnu výučbu. Sme radi, že sme takýmto spôsobom mohli pomôcť tisíckam z Vás. Všetky elektronické pracovné zošity sme pre Vás sprístupnili do 1.5. 2020.

Veríme, že aj v tomto náročnom období si zachovávate úsmev na tvári, pevné zdravie a nervy:)

Ak by ste zaznamenali akýkoľvek problém s registráciou do našej interaktívnej výučby, neváhajte nás kontaktovať na taktik@taktik.sk.

Ďakujem.
Hodnotenie:    | Zobrazení: 6031


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Katarína Tošalová | (07.04.2020 11:21 - neprečítaný)

Dobrý deň, veľmi oceňujem, že ste učiteľom aj žiakom sprístupnili takúto pomoc. Keď ale počas práce nájdem aj nesprávne riešenie, mám Vám dať spätnú väzbu, alebo to postupne poopravujú Vaši autori, keď budú mať na to viac času?

* Reagovať | Miroslav Tokarčík | (09.04.2020 09:24 - neprečítaný)

Dobry den, budeme velmi radi ak nam napiste v pripade ,ze najdete nezrovnalost alebo chybu. Na tento ucel je priamo v interaktivite v pravom dolnom rohu "obalka". Po kliknuti na ikonku sa Vam otvori miesto na napisanie postehov alebo chyb. Dakujem.

* Reagovať | Silvia Bodláková | (10.04.2020 18:59 - neprečítaný)

Prosím, mne zase nesedí učivo v siedmej triede. Rovnobežník, lichobežník, trojuholník, máme v 7. ročníku, nie vo ôsmom. S, Bodláková

* Reagovať | Adela Horváthová | (13.04.2020 11:26 - neprečítaný)

musím protirečiť kolegyni Bodlákovej, podľa ŠVP je to učivo naozaj v ôsmom ročníku, myslím Rovnobežník,lichobežník a trojuholník. Možno je u nich v ŠkVP

* Reagovať | Silvia Bodláková | (13.04.2020 15:13 - neprečítaný)

Ďakujem pekne p. Horvátová, prezrela som ešte raz, máte pravdu. Máme ho aj v učebnici, preto sme si ho nechali v siedmom ročníku. Hlavne však preto, že by vlastne celý siedmy ročník rysovali len pár kociek a tak posilnenie priestorovej predstavivosti by bolo veľmi slabé. Musím povedať, že súhlasím s tým a radšej to budem učiť v siedmom. Deti majú slabú predstavivosť. Vo ôsmom čosi zopakujem a nadstavím, čo nestihneme. Budem sa tento rok venovať tzv. geometrickým diktátom, čím si lepšie zopakujú učivo o rovnobežkách, uhloch... a zároveň vlastne narysujú trojuholník, lichobežník rovnobežník: https://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/hrame-sa-s-geometriou/rysujeme-podla-postupu Myslím, že to bude v tomto čase aj vhodnejšie.

* Reagovať | Adela Horváthová | (13.04.2020 17:48 - neprečítaný)

Aj ja ďakujem za dobré nápady


*Pridať komentár