Využime šancu

Blog  |  Zuzana Hronová  |  Názor  |  13.09.2016 20:09

Milé kolegyne a kolegovia, môj blog možno nebude plný faktov a argumentov ako blogy mojich kolegov, no bude to krátky popis situácie, ktorú v tomto čase prežívajú školy na našom Slovensku z môjho uhla pohľadu.  Všetci vieme, že sú učitelia, ktorí dnes opäť začali bojovať v menšine za obrovskú masu pedagógov. Už sa dávno nebojuje len za tri štrajkové požiadavky, v hre je oveľa viac. Počúvajúc pána premiéra, ktorý delí naše priemerné 1100 eurové zárobky počtom hodín v úväzku nám je jasné, že netuší o večeroch, či nociach strávených nad tvorbou vhodných učebných materiálov  pre  našich žiakov. Nemá poňatia o každoročných inovovaných školských vzdelávacích programoch, ktoré treba nezmyselne obnovovať. Sú mu cudzie dozory v hluku, porady, plány - tematické, plány triedneho učiteľa, plány exkurzií, plány pre ďalšie plány, konzultácie s rodičmi, tvorby individuálnych vzdelávacích programov pre deti so špeciálnymi potrebami, štatistiky a neposlednom rade nekonečné vyberanie akýchkoľvek poplatkov od rodičov. Dalo by sa pokračovať ďalej a vám to nemusím všetko vymenúvavať, pretože vy s tým žijete. Iba vy viete, čo vás v školách trápi a prečo učitelia  štrajkujú. To nemôže vedieť premiér, to vy žijete tento učiteľský život. Každý súdny človek vie, že psychohygiena detí nedovoľuje pracovať v horúčavach a dva mesiace  oddychu pre mozog dieťaťa sú nevyhnutnosťou pre regeneráciu jeho síl. Nie učiteľských síl, ale detských síl. Verím, že niet učiteľa, ktorý by dal za pravdu nášmu premiérovi, ktorý "má všetku úctu k učiteľom". V hre je viac, v hre je otázka, či sa opäť vzdáme po predhodení almužny alebo vydržíme. Vláda si myslí, že to opäť vzdáme, veď sme to už toľkokrát vzdali. Ale nie, tentokrát si túto šancu nedajme vziať. Kto sa ešte nestihol zaregistrovať do štrajku, nech si odloží všetky svoje alebo cudzie argumenty prečo nie a nech zvíťazí iba jeden jediný prečo áno. Pretože teraz je tu šanca, pretože toto učíme naše deti. Nevzdať sa, postaviť sa za seba. Ide o veľa. 21. 9. 2016 pokračujeme dvojhodinovým prerušením práce, registrujte sa na www.isu.sk.
Hodnotenie:    | Zobrazení: 791


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Viktor Križo | (13.09.2016 20:25 - neprečítaný)

myslím, že ak to učitelia teraz vzdajú, Zuzka, už viac nepovstanú. Je to posledná hodina občianskej výchovy.. bola by škoda, ak sa táto hodina dala "suplovať alebo odpadnúť" a my navždy prídeme o šancu povedať celej spoločnosti, kto bol Štúr, že cieľ výchovy je vychovávať harmonickú osobnosť a že máme jedinečný čas povstať.. ide mi mráz po tele, keď sme plakali pred 10 rokmi nad zlatom v Goteborgu a teraz sme studení a nezáleží nám na budúcnosti krajiny..:

https://www.youtube.com/watch?v=u_Cl5fRPIJc

https://www.youtube.com/watch?v=jRxOcefjD54

* Reagovať | Zuzana Hronová | (13.09.2016 20:46 - neprečítaný)

Kto ma pozná, tak túto vetu už odo mňa počul: Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme. Krátka veta, ktorú si, milí kolegovia povedzte pri registrácii.

* Reagovať | Mária Čechová | (13.09.2016 21:11 - neprečítaný)

Ste úžasní, obaja. Dostali ste ma.
Zuzka vystihnuté na "1". Napísala si to, (dovolím si napísať snáď za všetkých) presne ako to v školstve je. Nielen o PLATOCH!!!!
A predsa ešte mnohí váhajú. Keďže tých pisačiek a štatistík je uctihodne, pridám aj ja jednu myšlienku.
" Sú tri druhy klamstiev: klamstvá, prekliate klamstvá a štatistiky" (B. Disraeli)


*Pridať komentár