FAKT niekto s vysokoškolským diplomom nevie čítať tabuľku???

Blog  |  Ľuboš Kvašňak  |  Novinky  |  13.09.2016 20:22

Už autor stihol zmazať odkaz na tabuľku:  http://www.ozpsav.sk/files/porovnanie%20priemerneho%20platu%20pedagogickych%20zamestnancov.pdf  na ktorú pôvodne tiež reagoval, no akosi sa za to zabudol ospravedlniť. .... Zmýlil si priemerný plat celkový a učiteľský, stane sa.... Ale hneď hľadať úmysel škodiť isu JE CHORÉ!
Kritizuje ďalej názor jedného člena, resp. krajského funkcionára. OZ PŠaV svoj postoj k stupňovanému štrajku vysvetlil na tlačovej besede:http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/ozpsav-k-strajku-isu-sa-nepripoji-s/29268-clanok.html
a napr. p.Kočan sa vyjadril, že to chápe ako podporu... a tak je to aj v oficiálnom vyjadrení isu:
" Stanovisko ISU k tlačovej konferencii OZ PŠaV zo 7. 9. 2016

Iniciatíva slovenských učiteľov rešpektuje stanovisko Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy (OZ PŠaV) k stupňovanému štrajku. Vnímame ho v zásade ako podporu našim požiadavkám a aktivitám v spoločnom úsilí o primerané financovanie školstva. Sme radi, že sa nám v tomto smere darí zbližovať postoje a stanoviská. Vyzývame preto všetkých pedagogických a odborných zamestnancov zo všetkých odborových organizácií, aby sa 13. septembra zapojili do stupňovaného štrajku a podporili nás...."

Preto neviem, prečo  p. Križo zas rozoštváva ??? A niektorí jednotlivci sa vždy radi pridajú...
Hodnotenie:    | Zobrazení: 1468


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Zuzana Hronová | (13.09.2016 20:35 - neprečítaný)

Pán Kvašňák, načo sa venujete tvorbe takýchto tabuliek? Aký má zmysel vyvesenie týchto tabuliek v tomto období? Všetci učitelia v jednotlivých krajoch vedia, koľko zarobia v akom kraji. Načo sú také tabuľky dobré? Máme šancu bojovať za naše požiadavky v DEKLARÁCII, keďže ste uviedli, že sa za ňu nezabudlo, tak by možno bolo dobré, keby sa náš reprezentant v kolektívnom vyjednávaní sústredil na argumentáciu, prečo tieto požiadavky presadiť a nie presviedčať kolegov, že majú dosť peňazí. Veď oni vedia koľko zarobia a čo si za to môžu dovoliť. Nechajte ľudí slobodne vyjadrovať svoj názor, nechajte to všetko radšej tak. Nebrzďte iniciatívu, podporte svojich, aj niektorí vaši členovia sú v štrajku. Aj tento štrajk je zákonný, nezavádzajte ľudí, nechajte ich tak.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (13.09.2016 21:15 - neprečítaný)

Myslím, že ste nepochopili, čo som napísal... FAKT si myslíte že "Všetci učitelia v jednotlivých krajoch vedia, koľko zarobia v akom kraji." ??? Pokiaľ viem štrajk isu je za iné požiadavky ako sú v Deklarácii! Pán Križo nerešpektuje názor p. Kováča ! Ako "brzdím iniciatívu" ? Ako zavádzam? Tvrdil som, že je štrajk nezákonný? Čo si to vymýšľate???

* Reagovať | Zuzana Hronová | (13.09.2016 22:09 - neprečítaný)

Tabuľky sú rovnaké pre všetkých, všetci chceme zvýšenie taríf. Nič si nevymýšľam, reagujem na Tých niekoľko bodov, ktoré som čítala v predošlom príspevku, bol tam aj bod, že člen OZPŠaV dodržuje zákon, z toho mi vyplýva, že asi ostatní nedodržiavajú. Netvrdil ste to vy, ale váš aktívny člen, ktorý má vplyv na ostatných. To pokladám za zavádzanie. V tlačovke ste (nie priamo Vy) vyjadrili niečo také, že vítate boj za lepšie podmienky (nechytajte ma prosím za slovíčka, ale bolo to tam v takom zmysle vyjadrené - nie priamo Vami) a to, že sú niektorí členovia OZ v štrajku je asi signál, že s požiadavkami súhlasia. Keďže ste predstaviteľ OZ, asi ste aj v predsedníctve, tak to vy - nepatrí Vám ako osobe, ale vášmu OZ. A tam patrí aj pán Kováč. Teda nie Vy osobne to takto tvrdíte ale vy - OZ, kam patrí pán Kováč. Alebo je to tak, že si pán Kováč napíše len tak obežník bez toho, aby vedenie o tom vedelo? Za brzdu aktivít tento obežník považujem, opäť nie priamo Vašu brzdu, ale brzdu OZ. Každý má svoje svedomie, ja v týchto dňoch fungujem tak, aby moje deti niekedy mohli povedať, že tá ich mama bojovala za lepšie podmienky v školstve. A nie tabuľkami na stránke, ale aktívnou účasťou v boji. A veľmi Vás prosím, už nechajme túto debatu tak, nerozumiem načo sú dobré tie tabuľky, nerozumiem načo v tomto čase, keď sa máme snažiť o spájanie regiónov a vzájomné pochopenie rozdielov.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (13.09.2016 22:48 - neprečítaný)

Neviem či p. Kováč konzultoval text s vedením, ale určite to šíril len v rámci svojej pôsobnosti. Píšete o "našich požiadavkách v Deklarácii" to je niečo iné, ako odpoveď. Tak, ako keď napíše niečo napr. p. Križo, alebo Vy, nepokladám to za oficiálny názor isu, tak ani ak niečo napíše p. Kováč, nie je to názor odborov. Neviem čo Vás srdia nejaké tabuľky, ktoré nemajú vplyv na aktivity isu. Vidíte strašiaka tam, kde nie je... Chcete povedať, že len tých cca 1700 učiteľov "funguje" ako má? Myslíte, že podmienky štrajku, tak ako sú postavené, budú splnené???

* Reagovať | Zuzana Hronová | (14.09.2016 08:38 - neprečítaný)

Nič ma nesrdí a nevidím strašiaka vôbec nikde. Navrhla som, aby sme ukončili diskusiu. Ďakujem za Vaše názory,. Prajem Vám osobne aj celému OZ veľa síl v boji proti arogancii našej vlády nielen v oblasti školstva.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (14.09.2016 09:14 - neprečítaný)

Súhlasím a ďakujem, tiež prajem všetkým, čo niečo pre to robia, veľa síl

* Reagovať | Viktor Križo | (13.09.2016 20:48 - neprečítaný)

P Kvasňák, časť, ktorú som napísal som zmazal a ospravedlňujem sa. Neznášam nespravodlivosť a hanbím sa, že som to v rýchlosti napísal. To, čo ma popudilo je reakcia vášho odborového kolegu a vôbec postoj OZPŠaV. Človek sa snaží niečo urobiť a Vaša organizácia proste opäť nič. Je mi z toho do plaču. O to viac, že tie problémy na školách sú už tak veľké, že človek sa nemá ani kam obrátiť. A jediná skupina ľudí, ktorá by mala za nami stáť je proste ticho, ale ako ticho...

ešte raz sa ospravedlňujem za rýchlu reakciu, jednoznačne som urobil chybu.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (13.09.2016 21:08 - neprečítaný)

Verím Vám p.Križo, že Vás to mrzí, skúste aj porozmýšľať o ostatných slovách.... NIE JE PRAVDA, že "opäť nič" !!! Skúste si prečítať ten odkaz na tlačovku a možno ju aj pozrieť...

* Reagovať | Ľuboš Michalík | (13.09.2016 21:42 - neprečítaný)

Páni a dáma.
Zachovajme chladnú hlavu a navzájom sa nenapádajme veď nám ide všetkým o zlepšenie stavu školstva. Svoju frustráciu či oprávnený hnev treba zamerať tam kde vznikol a na tých kompetentných, ktorí sa "možno niekedy" správajú ako nekompetentní = ministerstvo školstva + vláda SR + poslanci NR(česť výnimkám)

* Reagovať | Viktor Križo | (13.09.2016 22:23 - neprečítaný)

Jednoznačne musím zopakovať, že OZPŠaV svojimi postojmi nezastupuje záujmy učiteľov a potreby nášho rezortu. Za tým si stojím. Zažil som si svoje a vidím, čo robia. Nemám ale problém svoj názor zmeniť v prípade, že sa ich vlažný postoj zmení na jasné slovo, nie zahmlievanie. Stanovisko OZPŠaV:
http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/udalosti-oznamy/vyhlasenie-predsednictva-zvazu.alej

nie je určite podpora. Je to spôsob, akým vyvoláte v človeku neistotu a odradíte ho, aj keď je to inteligentné.
Tvrdenia:

- Túto informáciu sme sa dozvedeli rovnako ako vy len sprostredkovane, preto sa môžeme vyjadriť iba k informáciám, ktoré sú verejne známe.

- Iniciatíva slovenských učiteľov si napriek vyššie uvedeným aktivitám razí vlastnú, hlavne mediálnu cestu a doposiaľ nedosiahla splnenie žiadnej svojej požiadavky.

sú samozrejme nepravdivé. Predstavitelia odborov boli na viacerých verejných poradách ISU, kde sa o tom hovorilo, termíny štrajku a podklady sú známe niekoľko mesiacov. A najväčším podrazom zo strany odborov vnímam uvedenie, že sme doposiaľ nič nezískali. 6 % zvýšenie, najväčšie za posledné roky, je výsledkom obyčajných učiteľov.

Necítim voči odborom určite nenávisť, to je silné slovo, skôr hnev, sklamanie a rozhorčenie. Vidím, ako riešia problémy v bežných ZO OZ, vidím, ako sa zachovali a ako tieto praktiky na školách, kde sú odbory naďalej pokračujú. Ale nemám problém pozerať sa na vec nanovo, ak sa tieto závažné veci napravia. Ako vhodný príklad je moje aktuálne zlyhanie, že som si zle prečítal tabuľku a ospravedlnil sa a odstránil veci tak, aby som nespôsoboval dezinformáciu. Je to podľa mňa korektné. Očakával by som to aj v budúcnosti, verím, že aj vedenie zväzu nájde hrdosť sa mne a ďalším ospravedlniť za podrazy, ktoré spôsobili v kauze Medzilaborecká.

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (13.09.2016 22:32 - neprečítaný)

Je to Váš subjektívny názor, na základe pár skúseností. Nevidíte stovky, tisíce prípadov, ktoré predsedovia ZO na škole, v okrese, či na kraji pomohli vyriešiť. Stovky prípadov, kde naši právnici pomohli ľuďom... Na škole je to o ľuďoch, máme cez 2600 ZO-čiek, tak sa nemôžte diviť, že na niektorých to funguje inak, ako by malo... Skúste porozmýšľať nad tým, čo napísal pán Michalík...

* Reagovať | Viktor Križo | (13.09.2016 22:36 - neprečítaný)

Pán Kvasňák, verím tomu, čo píšete, že je to aj iné. Keď sme riešili vážne zlyhania a podvody v rámci ZO OZ v Bratislave, vedeli o tom všetci kompetentní a súkromne mi volal (netuším odkiaľ mal moje číslo) aj p. Ondek. Vedel veľmi dobre, že nie je všetko s kostolným poriadkom. Čosi sľúbil opakovane, aj jeho ľudia, ale neurobil nič, ba dokonca naopak. Ľudia záhadne dostali výpoveď, ja som odišiel dobrovoľne. Myslím, že isté dlhy je treba vyriešiť a môžete ho odo mňa pozdravovať. Ak nájde hrdosť sa ospravedlniť a urobiť poriadky hoc aj dnes, lebo je ešte čo riešiť, tak sa mu rád ospravedlním, že som mu neveril.

Pán Michalík ma samozrejme pravdu. Zmierenie je cieľ, som k nemu pripravený..

* Reagovať | Ľuboš Kvašňak | (14.09.2016 09:17 - neprečítaný)

Neviem o tomto probléme, keďže ja to riešim na východe. No skúsim sa dopátrať vysvetlenia. Pekný deň prajem.


*Pridať komentár