Predstaviteľ ISU podporil protikorupčný pochod študentov

Blog  |  Ľuboš Mišových  |  ISU  |  02.10.2017 19:21


Iniciatíva slovenských učiteľov jednoznačne podporuje Veľký protikorupčný pochod našich študentov.
Od roku 2012 vedieme zápas za lepšie školstvo a už veľakrát sme vyjadrili nespokojnosť s tým, ako sa v školstve narába s verejnými zdrojmi. Zverejnili sme množstvo sporných faktúr a zmlúv. Upozornili na predražené tendre. Ale hlavne navrhujeme systémové opatrenia a poskytujeme odborné stanoviská. Vláda však naše snahy o lepšie školstvo ignoruje. Veríme, že ak by na Slovensku bola vôľa a ochota, tak od začiatku mohlo byť čerpanie zdrojov zo štátneho rozpočtu a eurofondov nastavené transparentne, aby sa čo najviac znížilo riziko korupcie, klientelizmus a plytvania verejnými prostriedkami. Stačilo by len zrušiť nezmyselné centrálne nakupovanie z čias stredoveku a dať peniaze priamo školám, aby si nakúpili to, čo naozaj potrebujú. Miliardy, o ktoré nás obrala korupcia, sme mohli investovať do podvyživeného školstva, do vzdelania, do našej budúcnosti.
Korupcia nezožiera len školstvo, ale aj zdravotníctvo, rezort dopravy, výstavby... je všade. Slovensko je zamotané do pavučiny korupcie.
Východisko vidíme v občiansky iniciatívnej spoločnosti, ktorá donúti predstaviteľov našej krajiny k zodpovednému správaniu, systémovým zmenám aj k vyvodzovaniu osobnej zodpovednosti. Občania krajín, v ktorých sa žije lepšie, si to tiež museli vybojovať, preto vyzývame aj ostatné profesie, aby podporili protikorupčný pochod.
Zakročme spolu proti korupcii!

www:
http://isu.sk/tlacove-spravy/isu-podporuje-protikorupcny-pochod-studentov/

youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=3N9iYl8m_Rc&feature=youtu.be

Hodnotenie:    | Zobrazení: 486


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár