Školstvo je v pr_eli!

Blog  |  Viktor Križo  |  Blog Virtuálnej knižnice  |  03.01.2018 00:21

Neuveriteľné, že sa pár zlodejov môže takto smiať do tváre slušným ľuďom. Po toľký krát vo mne vzkypel žlč. Minifigúrka školstva zametá prach. Zrušila Inštitút vzdelávacej politiky. Jedna z mála inštitúcii, ktorá na ministerstve bola schopná niečo zmysluplné vyprodukovať. Kritické revízie výdavkov a správy o fungovaní vzdelávania učiteľov, riadení vysokých škôl, "jóbové" správy o nízkych platov učiteľov, upozornili na absurdnosť trhu učebníc, byrokracie, tému (ne)potrebnosti Testovania a iné problémy. Správy upozorňujú na vážne pochybenia a zlyhávania systému. Druhého januára 2018 sa dozvedáme, že je abraka dabraka tento inštitút zrušený od 1.1.2018. V princípe by to nemuselo vadiť, keby to bola jediná vec a sme prosperujúcim rezortom. Keď si predstavím, že opäť sme naleteli a mnohí múdri ľudia zas po toľkí krát uverili, že tie rímske hry zvané „Učiace sa Slovensko“ boli iba podhodenou zábavou pre plebs, kým čierny Peter neukradne eurofondového žolíka. A beztrestne ukradol a my sme po pár dňoch dostali sympatickú analytičku, ktorá poutierala prach a beztrestne zrušila už beztak krvilačné hry pre ľud. Rozpustila masu „domov“ a pokračuje v šafárení. Najviac ma na tom štve, že absolútne cúvajúce inštitúcie ako je MPC, ŠPÚ a ŠŠI a im podobné budú naďalej produkovať vákuum a ona na posmech rozbúrenému davu obesí toho najschopnejšieho. Dúfam len, že osud nielen pešiakov na šachovnici, ale celej tejto zradnej maškarády bude podobný, ako osud tej rímskej v r. 476.

Symbolických 25 rokov krajiny, banánovej republiky. Takmer nič v školstve nefunguje. Rozpadajúce schátralé vzdelávanie, záporná inklúzia, rozmach extrémizmu, najnešťastnejší žiaci, chvost OECD.

 

Milí učitelia, je čas podať daňové priznanie. Mimoriadne, lebo to „riadne“ sme 25 krát premeškali. Necítim nenávisť, ale spravodlivý hnev a mám pred očami veľkého učiteľa dejín, M. Gándiho, hrdinov koncentračných táborov a mnohých iných svätcov 20.storočia. Jeden z nich, sa k nám učiteľom prihovoril neblahými ale trefnými slovami: 

              „Zbabelému učiteľovi sa nikdy nepodarí urobiť zo svojich žiakov hrdinov.“ 

                                  A dodáva: „Staňme sa tou zmenou, ktorú hľadáme vo svete.“  (Gándhi, 1927)
Hodnotenie:    | Zobrazení: 3496


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár