Keď spravodlivosť znamená nulu

Blog  |  Lucia Slovincová  |  školstvo  |  08.12.2018 15:16

Aby to bolo spravodlivé…

…nedostane nikto nič. Presnejšie, žiaden pedagogický pracovník. Presnejšie, vianočné odmeny. Kto mal dať? Všetky ministerstvá, pod ktoré spadajú školy. Kto povedal? Lubyová. Koho na túto sprostosť v podobe „spravodlivého“ trestu ešte nahovorila? Sakovú. Prečo ju? Lebo jej rezort minulý rok svojím pedagógom vianočné odmeny. Čím Lubyová odôvodnila tento trest v podobe poníženia učiteľov? Nie je náš zamestnávateľ! Presnejšie, jej ministerstvo. Kto mal protestovať ako prvý? Ondek. Kto je to? Že vraj boss školských oborov. Ako reagoval? Usmial sa do kamery a povedal to, na čo by sme sami nikdy neprišli.

Zatraktívnenie učiteľskej profesie podľa Martiny

  1. septembra 2018 zahájila ministerka školský rok v Topoľčanoch. Vo svojom prejave okrem iného prisľúbila učiteľom vyššie platy, lepšie podmienky na prácu a zatraktívnenie učiteľskej profesie. O tri mesiace neskôr sa jej sľuby začínajú napĺňať. Živo si predstavujem ako sa davy mladých, nadšených, premotivovaných učiteľov tlačia pred bránami škôl v snahe zamestnať sa. Drgajú sa, predbiehajú, hašteria, lebo po ničom netúžia viac ako sa po zvyšok života venovať tomuto mimoriadne atraktívnemu povolaniu. Tak atraktívnemu, že zatiaľ čo sa ľudia iných povolaní tešia v čase Vianoc z ocenenia svojej práce v podobe odmien (niekde aj 13. plat), atraktívni učitelia sa atraktívne tešia z atraktívnej nuly. Takže milí mladí uchádzači! Myslite kriticky, nenechajte sa opiť suchým rožkom a hlavne poriadne počítajte. Nula + nula bude vždy len nula. Ale podľa Martiny nie je nula ako nula. Tá naša je atraktívna a hlavne spravodlivá!

Zamestnávateľ, nezamestnávateľ

Nechápačky. Martina tvrdí, že nemôže dať učitelíkom odmeny, lebo nie je ich zamestnávateľ. Dobre. Prečo teda, ale učitelíkom sľubuje zvýšenie platov keď nie je ich zamestnávateľ. Logicky nám ich má zvýšiť zamestnávateľ. Či? Nech sa na to dívam akokoľvek, niekto tu kecá. Milí kolegovia, ako by povedala Bohušova Vlasta zo známeho KHGT ,, Nic nebude! “ Prečo? Lebo zamestnávateľ, či nezamestnávateľ?

Kto ale určite dostane?

Martina. Čo? Odmeny. Prečo? Lebo vieme kto je jej zamestnávateľ. Za čo?...............ďalej  v článku

https://dennikn.sk/blog/1319997/ked-spravodlivost-znamena-nulu/?ref=listHodnotenie:    | Zobrazení: 974


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Alena Práznovská | (17.12.2018 18:15 - neprečítaný)

Výstižne napísané.


*Pridať komentár