Som, či nie som v štrajkovej pohotovosti?

Blog  |  Ľuboš Mišových  |  OZ PŠaV  |  25.01.2019 18:33


Od roku 2012 po štrajku sme boli ako zamestnanci v školstve v štrajkovej pohotovosti. Štrajk v roku 2012 a následnú štrajkovú pohotovosť vyhlásil OZ PŠaV. V roku 2016 aj napriek štrajkovej pohotovosti OZ PŠaV nepodporil učiteľov v štrajkových aktivitách organizovaných Iniciatívami slovenských učiteľov. Potom OZ PŠaV odmietol podpísať zmier na dobu dvoch rokov. V roku 2018 odborári už zmier na dva roky podpísali.
Prečo to vlastne rekapitulujem? Nejak mi uniklo, nikde som nepostrehol, že by OZ PŠaV zrušil štrajkovú pohotovosť. Teraz nie nespokojný odborový zväz podpísal Kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa s vládou a ZMOS-om. Ukončil tým OZ štrajkovú pohotovosť, alebo ešte stále sme v štrajkovej pohotovosti od roku 2012? Aj po roku 2012 OZ PŠaV podpísal Kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa ale tvrdil, že sme stále v štrajkovej pohotovosti.
Pretože som v roku 2012 štrajkoval a odbory ukončili moje štrajkovanie po 3 dňoch a nechali ma v štrajkovej pohotovosti, nikde som nepostrehol, že by odbory ukončili tento môj stav voči vládnej politike v oblasti školstva. Teraz neviem, či som v štrajkovej pohotovosti od roku 2012 alebo nie. Poradí mi niekto?
Hodnotenie:    | Zobrazení: 285


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár