Právo na každý deň

Blog  |  Marta Rusnáková  |  Zážitkové učenie.  |  22.05.2010 11:00

      Projekt  "Právo na každý deň" sa organizuje na našej škole už niekoľko rokov. Prvýkrát som mala v ňom priamu účasť ako triedna učiteľka IV. B triedy - kvarty na osemročnom gymnáziu.

      Od pondelka 26. apríla do piatku 30. apríla 2010 mali moji študenti namiesto klasického vyučovania podľa rozvrhu naplánované zážitkové učenie z oblasti práva.

      Absolvovali stretnutie a besedu s príslušníkmi mestskej polície. Pripravili si podklady k svadobnému obradu a veľmi pekne ho aj zrealizovali so všetkým, čo k tomu patrí. Rozdelili si úlohy, v prvom rade, kto bude ženích a nevesta, potom svedkovia, rodičia snúbencov, matrikár, recitátori a klaviristka so sprievodnou hudbou. Ostatní z triedy boli príbuzní a všetci v spoločenskom oblečení, čo dodalo akcii vážnosť a hodnovernosť. Ja som bola len ako divák asi 10 minút, ale bola som príjemne prekvapená, ako to všetko zvládli.

      No posledný deň som už s deťmi aj kolegyňou cestovala na exkurziu do Diagnostického centra  v Lietavskej Lúčke. Tu sa nám venovala pani psychologička, ktorá nám v spoločenskej miestnosti porozprávala ako funguje toto zariadenie pre dievčatá od 13 do 18 rokov z celého Slovenska.. Bol to pre nás všetkých zážitok ako z filmu. Nik z detí by nechcel byť izolovaný od rodiny a kamarátov   v naozaj prísnom dennom režime.

      Aj týmto spôsobom, by som chcela poďakovať vedeniu Diagnostického centra v Lietavskej Lúčke pri Žiline za možnosť nahliadnuť do tohto prostredia, zažiť atmosféru tohto miesta.
Hodnotenie:    | Zobrazení: 1214


* ohodnotiť

Diskusia

pridať komentár

Žiadne komentáre


*Pridať komentár