Ideme štrajkovať hlavne kvôli tomu, aby sme už konečne upozornili vládu a politikov, že: 
Haló!!! Je tu nejaké podvyživené zdevastované školstvo! Preberte sa politici! Nechápete, že najlepšou investíciou štátu, je dať peniaze do kvalitného vzdelania obyvateľstva?!?"

Jedným z hlavných dôvodov prečo ideme štrajkovať je samozrejme to, že chceme vyššie platy. Výška našej čistej mzdy nezodpovedá významu našej práce a je v posledných rokoch v dôsledku inflácie doslova dehonestujúca. Máme  45% priemernej mzdy vysokoškolsky vzdelaného pracovníka na Slovensku. Momentálne máme najnižšie platy učiteľov v EÚ. Sľubov o zvyšovaní platov, hlavne pred voľbami, sme sa za dvadsať rokov napočúvali neúrekom. Čím viac sľubov, tým nižší reálny plat. Neveríme už žiadnej vláde. Hlavným cieľom štrajku pre nás nie je 10 %, ale to, aby do konca tohto volebného obdobia nastupujúci učiteľ zarábal 1,2 priemerného platu a učiteľ s dlhoročnou praxou 1,6 priemerného platu.

Štrajkovať ideme tiež preto, aby do školstva tieklo 6 % z HDP. Taký je totiž priemer v štátoch OECD. Na školstvo ide u nás dlhodobo okolo 3,5% až  4 % z HDP. Sme na konci rebríčka krajín OECD. Ak by sa podarilo vyštrajkovať 6 % z HDP na školstvo, tak to znamená napríklad aj to, že deti sa budú učiť v škole, kde nepadajú okná zo zhnitých rámov, kde na záchod nie ísť dobrodružstvo, kde je čisté a kultúrne prostredie, kde nie je 50 ročný nábytok a pomôcky, kde sú naozaj k dispozícii aspoň nejaké slušné učebnice, kde v školách nechýbajú telocvične a športové ihriská etc..

Aj keď to nie je nikde napísané, mnohí učitelia idú štrajkovať s nádejou, že sa konečne začne robiť poriadok v školstve, že sa napríklad zastaví nezmyselný trend zaťažovania učiteľov kontraproduktívnou byrokraciou (tiež to niečo stojí), že sa prehodnotí a možno aj zruší nezmyselný kreditný systém vzdelávania, na ktorom si akurát mastia kapsy ľudia, čo majú blízko k politikom a úradníkom, že sa napríklad pozastaví aj pre náš štát drahé a nezmyslené rozmnožovanie vysokých škôl, že sa urobí poriadok v systéme celého školstva.

Na splnenie týchto našich požiadaviek je potrebná nielen naša snaha niečo zmeniť, ale nemenej dôležitá je aj pozitívna charakterová a inteligenčná vyspelosť našich politikov, racionálne, efektívne a hlavne odborné riadenie školstva, masívna podpora verejnosti a nastavenie toku peňazí k priorite priorít (ako to povedal predvolebný Čaplovič) k školstvu.

Tešíme sa, že veľká časť verejnosti sa začína o školstvo vážne zaujímať. To je zatiaľ naša najväčšia výhra. Dúfame, že časom sa nájde široký spoločenský a politický konsenzus, zvýši sa tlak na vládu a školstvo bude nielen verbálnou prioritou, ale aj reálnou.

Táto vláda zatiaľ nič významne pre zmenu stavu školstva neurobila. Školstvo rozhodne nie je jej prioritou! Premiér Fico sa neustále vyjadruje, že momentálne na školstvo nie sú peniaze. Správny preklad jeho vyjadrení je ale tento: „Peniaze by aj boli, ale do školstva ich dať nechceme."


Na záver už len pár čísel s odkazmi...

Na národný futbalový štadión sa 50 miliónov nájde!

Na daňové úľavy pre kamaráta Fiľa sa 25 miliónov nájde!

Pre kamaráta Poóra sa tiež nájde 11 miliónov € !

Na rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach sa nájde 33 miliónov €!

Na zbytočné Národné dopravné informačné centrum sa tiež nájde 150 miliónov € !

Na momentálne zbytočnú Planétu vedomostí pustí Čaplovič  28 miliónov € !

Na reforme úradov verejnej správy ESO ušetríme do roku 2016 700 miliónov € ! Kam ich dá vláda?

Na premnožených policajtov SR sa tiež vždy nájdu peniaze!


Na veľmi diskutabilnú a zrejme tunelom zaváňajúcou kúpou zdravotnej poisťovne Dôvera sa tiež nájdu peniaze (od redaktora Trendu mám info, že vláda predá podiel SR v Slovak Telecome a peniaze použije na kúpu). PENTA zarobí, daňoví poplatníci prerobia...

A určite je toho viac....

PS pre kolegov a kolegyne:

Vážené kolegyne a vážení kolegovia! 
Považujem za prachobyčajný alibizmus a zbabelosť ísť do "trojdňového neobmedzeného štrajku"! Najprv som si myslel, že je to vtip, ale ono je to na niektorých školách trápna realita. Kolegovia! To nevydržíte ani týždeň?!! To vám nedochádza, že budete na smiech všetkým v tejto republike? Kto nás potom bude brať vážne? Potom slovo učiteľ bude aj naďalej synonymom slova handra! Ale už len našim vlastným pričinením...
V Rumunsku dokázali štrajkovať tri týždne! Skoro položili vládu a vyhrali 50 % zvýšenie platov! V USA, v Chicagu, prednedávnom štrajkovali týždeň. Vyhrali a lokálna vláda ustúpila! Oni nehlasovali za trojdňový neobmedzený štrajk!!! Tento „trojdňový“ prístup je úbohosť a poukazuje na to, že školstvo je naozaj v hlbokom marazme. Ak sa budeme na štrajk len hrať, tak potom si nezaslúžime vyššie platy ani o cent, skôr ich zníženie!