/ {EXTENSION} Iveta Hampelová / Matematika / MAT - 3. ročník / Písomné práce a testy / pdf Výstupná písomná kontrolná práca z MAT pre 3. ročník

Výstupná písomná kontrolná práca z MAT pre 3. ročník

Späť
predchádzajúci náhľad
nasledujúci náhľad
z 2
zlý
dobrý, ale ...

Popis: Výstupná kontrolná práca z matematiky pre žiakov 3. ročníka. Formátovo na dve A4 (ideálne na obojstranné vytlačenie)


Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Janka Fáberová | (12.06.2021 13:29 - neprečítaný)

V písomných prácach pre tretiakov som si všimla, že učitelia dávajú medzi úlohy písomné sčítanie a odčítanie štvorciferných čísel. Podľa výkonového štandardu inovovaného ISCED 1 nie je to učivo 4. ročníka?
https://www.statpedu.sk/files/articles/dokumenty/inovovany-statny-vzdelavaci-program/matematika_pv_2014.pdf

* Reagovať | Iveta Hampelová | (12.06.2021 16:56 - neprečítaný)

Ďakujem za upozornenie, máte pravdu - písomné sčítavanie a odčítavanie (ako algoritmus písomného sčítania a odčítania) sa podľa vzdelávacích štandardov udáva až vo 4. ročníku. Od druhého ročníka však každý študijný materiál (pracovný zošit či učebnica) už obsahuje úlohy, kde je písomné sčítanie a odčítanie - v 2. ročníku v obore do 100 a v 3. ročníku v obore do 10 000. Napriek tomu, že učebnice či PZ nie sú povinným materiálom k výučbe, osobne to nepovažujem pre deti za zaťažujúce, skôr naopak. Písomné sčítanie či odčítanie je pre mnohé deti najjednoduchším spôsobom, ako sa k výsledku dopracovať. Navyše, pokiaľ mám správne informácie, každá škola v rámci svojho vlastného ŠVP, má možnosť výkonové štandardy v rámci jedného ISCED si medzi ročníkmi posúvať - v závislosti od týždennej dotácie daného predmetu. Dôležité je, aby žiak na konci, v tomto prípade primárneho vzdelávania, vo svojom vzdelaní získal všetky.

* Reagovať | Janka Fáberová | (13.06.2021 11:25 - neprečítaný)

Ďakujem, no, v obore do 100 sme písomne aj sčitovali, aj odčitovali, ale do 10 000 si ešte docvičíme v 4. ročníku. Ale Vaša kontrolná práca sa mi páčila, tak som si len jedno cvičenie prerobila a je to výborné! Ja som sa len zľakla, že som zle zorientovaná, lebo som prišla po dlhšej PN- ďakujem pekne!

* Reagovať | Tatiana Hrušková | (13.06.2021 13:19 - neprečítaný)

Ivetka, úlohy v práci sú výborne zostavené, klikám na ružovú. Pripájam sa aj k Vašej odpovedi na pripomienku pani Fáberovej.


*Pridať komentár

Učiteľ: Iveta HampelováViac 

Predmet: Matematika
Ročník: 3. ročník ZŠ, 4. ročník ZŠ

Autor: Iveta Hampelová
Typ dokumentu: Písomka, test
Vytvorené dňa: 10.06.2021 16:41
Formát súboru:
Veľkosť: 1107 kB

Licencia:

Jazyk: Slovenčina Slovenčina

  Podrobne  

História dokumentu

Od tohto autora

Súvisiace dokumenty

Autor nepridal žiadne súvisiace dokumenty.

Podobné dokumenty

Matematika 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ Monika Červeňáková
Matematika 2. ročník ZŠ, 3. ročník ZŠ Iveta Hampelová
Matematika 4. ročník ZŠ, 5. ročník ZŠ Michaela Lachová
Slovenský jazyk a literatúra 1. ročník ZŠ, 2. ročník ZŠ Michaela Lachová
Matematika 3. ročník ZŠ Mária Mačuhová