1. Ako sa Papagáj používa?

Papagáj je nový systém pre výučbu a opakovanie slovíčok až šiestich cudzích jazykov.

Učiteľ posiela balíčky slovíčok a kontroluje pokrok žiakov v učení priamo na portáli Zborovna.sk. Nájdete ho v záložke Papagáj, alebo v ľavom modrom menu.

Žiaci si opakujú zadané slovíčka na stránke Bezkriedy.sk, alebo cez mobilnú aplikáciu pomocou niekoľkých typov úloh, ako napríklad hláskovanie, vyslovovanie, rozoznanie slovíčka z obrázku, či z nahrávky.

Učiteľ jednorazovo pozve jednotlivých žiakov do skupiny zaslaním linku cez mailovú správu, podobne ako pri MS Teams, alebo ZOOMe.

Následne jednoduchým spôsobom vytvorí a pošle žiakom balíček slovíčok, prípadne vyberie a pošle už predpripravený balíček.

Učiteľ má v Papagájovi hneď aj spätnú väzbu, priebežne môže sledovať ako žiaci plnia jednotlivé zadania.

Papagáj obsahuje funkciu na opakovanie už naučených slovíčok. Opakovaním v nej žiaci zbierajú mozgy a súťažia so svojimi spolužiakmi.

Slovíčkový Papagáj je bezplatný pre učiteľov aj žiakov. Môžete ihneď začať.


2. Ako pozvať žiakov

V prvom rade je potrebné vytvoriť skupinu žiakov, ktorej budete slovíčka posielať. V ľavom menu kliknete na tlačidlo SKUPINY, následne na tlačidlo VYTVORIŤ SKUPINU.

Vo formulári vyplníte jej názov, vyberiete jazyk a kliknete na tlačidlo VYTVORIŤ.Takýmto spôsobom viete vytvoriť aj viac skupín.

Teraz už môžete pozvať žiakov do skupiny. Všetkým žiakom, ktorých chcete do skupiny zahrnúť, pošlete link. Link je pri každej skupine v políčku s označením LINK.

Stačí kliknúť na ikonu a link sa skopíruje tak, ako by ste použili na klávesnici tlačítka CTRL+C.

Cez súkromnú správu na Zborovni, prípadne cez inú online komunikáciu pošlete žiakovi, či rodičovi link stlačením tlačítok CTRL+V na klávesnici. V správe doplníte text s pozvánkou žiaka do vytvorenej skupiny.


3. Ako poslať balíček

Žiaci po prihlásení do BezKriedy vložia do prehliadača Vami poslaný link a tým budú zaradení do skupiny.Týmto žiakom teraz potrebujete poslať balíček so slovíčkami.

Najprv je potrebné balíček vytvoriť. Kliknete v ľavom menu na BALÍČKY SLOVÍČOK. Vybalí sa ponuka, ktorá zobrazuje typy balíčkov VLASTNÝ , alebo PREDVYTVORENÝ.

Kliknete na BALÍČKY SLOVÍČOK a vyberiete VLASTNÉ. Balíček vytvoríte kliknutím na VYTVORIŤ BALÍČEK ZO SLOVÍČOK. Vyplníte formulár, vyberiete jazyk, vyberiete z ponuky prvé tri slovíčka a následne viete pridávať ďalšie slovíčka, prípadne pridať také, ktoré v zozname slovíčok nie sú.

Ak ste s výberom spokojní, kliknete na VYTVORIŤ a systém vás automaticky presmeruje do vytvoreného balíčka slovíčok.

Balíček pošlete žiakom kliknutím na POŠLI SKUPINE, kde vyplníte formulár, prípadne ešte pridáte nejaké slovíčko a na záver kliknete na POSLAŤ BALÍČEK. Systém zobrazí nástenku skupiny ktorej ste poslali balíček.

Druhý spôsob poslania balíčka skupine je priamo cez NÁSTENKU, kde si vyberiete skupinu žiakov, Kliknete na POSLAŤ BALÍČEK, vyplníte formulár a balíček POŠLETE.