peticia ucitelov

Späť
z
zlý
dobrý, ale ...

Popis: peticia ucitelov za prepracovanie systemu karierneho rastu pedagogickych zamestnancov...... pre vsetkych ucitelov


Diskusia

pridať komentár

* Reagovať | Jana Križanová | (19.04.2010 22:45 - neprečítaný)

dufam, ze sa s tym nieco bude robit....

* Reagovať | Mária Liptáková | (22.04.2010 14:23 - neprečítaný)

Navrhujem, aby začínajúci učiteľ bol rok uvádzaný do praxe, pretože je to pre jeho ďalší vývin prospešné, je to totiž niečo celkom iné, rok v kuse učiť, ako tie rôzne čiastkové praxe počas štúdia.
Navrhujem, aby sa získavanie kreditov rôznymi formami štúdia týkalo iba tých pedagógov, ktorí sa doposiaľ nevedno prečo systematicky nevzdelávali.
Navrhujem, aby tí pedagógovia, ktorí doposiaľ rozširovali svoje praktické a teoretické pôsobenie systematickým štúdiom, /majú na to písomné potvrdenia od vzdelávacích organizácií/ a pôsobia aktívne viac ako 15 rokov v školstve, boli preradení do 12 platovej triedy, čím sa vyselektujú tí, ktorí na ponuky vzdelávaní nereagovali.
Táto kreditová platovka totiž zdegradovala a otvorene diskriminuje práve tých, ktorí doposiaľ študovali,/bez toho, aby ich "MŠ" nútilo / a zhodila ich k tým, čo pre sebavzdelávanie nič nerobili a vegetovali zo zotrvačnosti.
Ďakujem

* Reagovať | Mária Liptáková | (22.04.2010 14:29 - neprečítaný)

Môžeš dúfať, že sa... nebude nič, pokiaľ my sami, učitelia nezačneme s tým niečo robiť. Odbory na nás ...., nemáme žiadne verejnoprávne fórum a keďže sa blížia voľby, môžeš čakať znova tie SĽUBY . bla, bla, bla,,,
Vedia rodičia, médiá, minister, prezident, poslanci...koľko zarába vysokoškolsky vzdelaný pedagóg so štvrťstoročnou praxou ? Ak vedia, a nič s platmi nerobia, nech si to idú vyskúšať ! Až potom sa prestanú čudovať prečo klesá úroveň vzdelanosti od ZŠ a prečo z vysokých škôl nevychádzajú odborníci ale iba priemer, prečo nefunguje výskum, prečo sa nepodávajú zlepšovacie návrhy, prečo decká nevedia čítať a počítať a dajú sa všetci obabrať babrákom, čo prešustrujú milióny... Tak je to !
Pekný deň


*Pridať komentár

Učiteľ: Jana KrižanováViac 

Predmet: Všeobecné
Ročník:

Autor: Mgr. Ivan Dudáš, Mgr. Matúš Baňas
Typ dokumentu: Učebný materiál
Vytvorené dňa: 19.04.2010 22:29
Formát súboru:
Veľkosť: 191 kB

Licencia:

Jazyk: Slovenčina Slovenčina

  Podrobne  

História dokumentu

Od tohto autora

Súvisiace dokumenty

Autor nepridal žiadne súvisiace dokumenty.

Podobné dokumenty

Nenašli sa žiadne príbuzné dokumenty.