Návody UA

1. Ako sa Papagáj používa?

Papagáj je nový systém pre výučbu a opakovanie slovíčok až šiestich cudzích jazykov a najnovšie aj Slovenčiny ako cudzieho jazyka. Žiaci ho používajú na PC, tablete aj v mobile.

Umelá inteligencia posiela balíčky slovíčok a kontroluje pokrok žiakov. Učiteľ si môže skontrolovať pokrok žiakov v učení priamo na portáli Zborovna.sk. Nájdete ho v záložke Papagáj, alebo v ľavom modrom menu.

Žiaci si opakujú zadané slovíčka na stránke Bezkriedy.sk, alebo cez mobilnú aplikáciu pomocou niekoľkých typov úloh, ako napríklad hláskovanie, vyslovovanie, rozoznanie slovíčka z obrázku, či z nahrávky.

Učiteľ jednorazovo pozve jednotlivých žiakov do skupiny zaslaním linku cez mailovú správu, podobne ako pri MS Teams, alebo ZOOMe.

Učiteľ má v Papagájovi hneď aj spätnú väzbu, priebežne môže sledovať ako žiaci plnia jednotlivé zadania.

Papagáj obsahuje funkciu na opakovanie už naučených slovíčok. Opakovaním v nej žiaci zbierajú oriešky pre papagája a súťažia so svojimi spolužiakmi.

Slovíčkový Papagáj je bezplatný pre učiteľov aj žiakov. Môžete ihneď začať.


2. Ako pozvať žiakov

V prvom rade je potrebné vytvoriť skupinu žiakov, ktorej budete slovíčka posielať. V ľavom menu kliknete na tlačidlo SKUPINY, následne na tlačidlo VYTVORIŤ SKUPINU.

Vo formulári vyplníte jej názov, vyberiete jazyk a kliknete na tlačidlo VYTVORIŤ.Takýmto spôsobom viete vytvoriť aj viac skupín.

Teraz už môžete pozvať žiakov do skupiny. Všetkým žiakom, ktorých chcete do skupiny zahrnúť, pošlete link. Link je pri každej skupine v políčku s označením LINK.

Stačí kliknúť na ikonu a link sa skopíruje tak, ako by ste použili na klávesnici tlačítka CTRL+C.

Rodičovi žiaka pošlite do emailu skopírovaný link a text v ukrajinčine s pozvánkou žiaka do vytvorenej skupiny.


3. Čo musí urobiť učiteľ?

Ukrajinským žiakom, prideľované automaticky a učiteľ nebude musieť balíčky posielať. Balíčky, ktoré budú posielané žiakom sú vytvorené automaticky s obsahom 10 slovíčok.

Učiteľ veľmi jednoducho pošle žiakovi link a tým to pre neho končí a Papagáj už urobí všetko ostatné: pridelí žiakovi slovíčka, vyskúša ho... Všetky pokyny aj obsah sú v ukrajinskom jazyku, deti budú všetkému rozumieť.